Tipy na elektronické dárky pro děti: Od stylového mobilu po speciální sluchátka

Moderní elektronika poslouží nejen dospělým, ale i jejich dětem. Máme pro vás tipy na vybavení, kterým potěšíte jak školáky, tak úplně malé děti. Dopřejte jim kvalitní poslech hudby s bezpečnými dětskými sluchátky, vzdělávejte a bavte je na tabletu a zůstaňte s nimi vždy v kontaktu díky novému mobilu.

Jsme samozřejmě všemi deseti pro, aby si děti hrály venku na čerstvém vzduchu nebo si rozvíjely fantazii třeba čtením knih. Se zdravým vývojem (a samozřejmě i zábavou) ale může pomáhat také elektronika.

Máme pro vás tipy na sluchátka, reproduktory, mobilní telefony i další přístroje, kterými můžete obdarovat své ratolesti – ať už jen tak, nebo třeba při příležitosti blížícího se konce školního/školkového roku. V prodejnách SPACE a e-shopu iSPACE.cz pořídíte kompletní výbavu.

Nechť vaše děti provází hudba

Poslech písniček, audioknih, online videí a filmů… Ať už vaše dítě baví cokoli, je jisté, že sluchátka využije.

Nejen děti určitě zaujmou speciální designové motivy, jež nabízejí například dětská sluchátka OTL (s designem Harry Potter, Pokémon, Hello Kitty…), nebo stylové barevné kombinace, na které láká kupříkladu model JBL JR310BT.

Nejde ale jen o „barvičky“. Oba výše uvedené bezdrátové modely jsou opravdu cíleně vyrobené pro děti. Sluchátka jsou lehká, skladná a odolná a nehrají hlasitěji než 85 dB, aby si děti nepoškozovaly svůj citlivý sluch. Jinak ovšem nabízejí standardní funkce, jako je vyřizování hovorů díky integrovanému mikrofonu.

Klepněte pro větší obrázek

Nevadí- li vašim dětem „in-ear“ sluchátka, tedy špuntová, můžeme doporučit true-wireless model OTL, například v provedení Hello Kitty. Potomstvo si tak užije stejnou moderní (a oblíbenou) bezdrátovou technologii jako rodiče, ale v krásně dětském provedení.

A abychom měli hudební tipy kompletní, můžeme doporučit ještě dva produkty.

Jak do pokojíku, tak na výlety s kamarády můžete dětem pořídit reproduktor – z mnoha možností vybíráme přenosný JBL Clip 5 s odolností proti vodě a prachu IP67, který si mohou bez obav brát ven. A pokud máte doma malé zpěváky, určitě je potěšíte karaoke mikrofonem (v dětských designech ho vyrábí mj. již zmíněná značka OTL).

Tablet může nejen bavit, ale i vzdělávat

Když vyberete vhodné hry a vhodný multimediální obsah, může tablet posloužit jako zdroj opravdu kvalitní, inteligentní zábavy, a to i pro úplně malé děti. Ty si rozvíjejí slovní zásobu i jemnou motoriku a učí se novým věcem – pasivně např. při sledování písniček, ale i aktivně a kreativně, třeba při kreslení. Nezapomínejme ani na to, že tablet připevněný k sedačce mnohdy zvládne za jízdy zklidnit děti, které neradi cestují v autě.

Můžete zvolit jakýkoli „normální“ tablet střední třídy s výbornými parametry, který pak klidně poslouží celé rodině (jen doporučujeme pořídit odolný kryt), nebo sáhnout po vysloveně dětském modelu, jako je Doogee U10 KID. Ten jsme vybrali proto, že má slušné 4 GB operační paměti, pěkné, 128GB úložiště (to se hodí na hry i filmy) a krásně velkou úhlopříčku 10,1″. Navíc přichází rovnou v pěkném krytu s integrovaným stojánkem.

Klepněte pro větší obrázek

Mobil pro děti: Dostupný, ale důstojný

Přinejmenším u školáků je už dnes časté, že mají vlastní mobil. Dávno při tom neplatí, že by levné telefony byly nějak podřadné – popravdě jsou naopak dost povedené. Důkazem může být POCO C65 (v době psaní článku s cenou pod 3 000 Kč) s velkým displejem, který je rozumně jemný, hezky jasný a chráněný odolným sklem. Svižnému chodu pomůže 6 GB operační paměti, důstojné fotky nabídnou foťáky vepředu i vzadu. Děti by pak mohlo potěšit, že kromě klasické, černé varianty je telefon dostupný také ve fialové a modré barvě.

I v této cenové kategorii pak narazíte na prémiové parametry. Například Samsung Galaxy A15 nabízí Super AMOLED displej s překrásnými barvami a kontrastem. (A samozřejmě také další výhody značky Samsung, jako je vynikající nadstavba One UI, kvalitní fotoaparáty apod.) Stylové jsou opět i barevné varianty – třeba žlutá, na kterou odkazujeme výše.

Každopádně u křehkého přístroje nezapomeňte na ochranu proti poškození. I nám dospělým smartphony padají, ale děti bývají obzvlášť zbrklé, takže určitě doporučujeme přinejmenším kryt. Přímo v prodejně SPACE také umíme na displej telefonu nalepit ochrannou fólii, samozřejmě přímo na míru jeho displeji.

Klepněte pro větší obrázek

Stejně jako u karaoke mikrofonů, i tady pro vás máme ještě alternativní tip. Pokud dítěti nechcete kupovat klasický smartphone nebo ho pořád ztrácí, pořiďte mu chytré hodinky. Do dětských modelů, jako je TCL MOVETIME Family Watch, se dá vložit SIM karta, takže mohou děti ze zápěstí telefonovat (dokonce i s videem). Díky GPS budete mít přehled o tom, kde se váš potomek nachází, a i když doufáme, že podobnou funkci nevyužijete, je dobré mít k dispozici SOS nouzové kontakty. Z klasických funkcí se rozhodně hodí krokoměr a počítadlo kalorií, z těch speciálních ještě školní režim, aby hodinky nevyrušovaly během vyučování.

Elektronika pro děti může být stejně chytrá jako ta „dospělácká“, ale přitom nabízet speciální funkce i hravý design. Výše zmíněné produkty i spoustu dalších najdete na iSPACE.cz a v prodejnách SPACE.

Další článek: Nejdražší aplikace v marketu. Jednoduchá hra pro Android stojí 8900 Kč, nově ale může zdražit až na 24 tisíc

Témata článku: ,