Tlačítkové Nokie jsou stále v kurzu. V prvním čtvrtletí se jich prodalo 11 milionů

Společnost HMD Global stojící za mobilní značkou Nokia, podle agentury Counterpoint Research v prvním čtvrtletí letošního roku prodala přes 11 milionů hloupých telefonů, tzv. Feature Phones. Zatímco v průběhu loňského roku zájem o obyčejné Nokie dramaticky opadl a poté průběžně rostl, čísla za letošní první kvartál jsou lepší, než za loňské třetí čtvrtletí. Nokia k tomu přidala ještě dva miliony smartphonů, takže v součtu prodala 13 milionů telefonů.

Pokud pomineme lukrativní předvánoční období, je to nejlepší výsledek Nokie za poslední rok. Značka posílila zejména v Africe a v Evropě, a to na úkor Indie, kde se Nokii příliš dobře nevedlo. Ve výsledku to Nokia za letošní první čtvrtletí dotáhla na pozici 11 největšího výrobce telefonů, pokud bychom brali v potaz jen hloupé telefony, znamená to třetí místo, mezi smartphony je to však nelichotivá 18. pozice. S výraznějším posunem vpřed by mohla pomoci nedávná restrukturalizace portfolia smartphonů se zcela novým značením. Jak výrazně se nové modely podepíší pod vzestup smartphonů značky Nokia, bude známo až za několik měsíců.

Nejvýkonnější nový Nokia - smartphone Nokia X20:

Via Nokiamob

Diskuze (6) Další článek: T-Mobile přišel o 130 tisíc zákazníků, zisk i tak navýšil o 3 %. Lidé přestávají psát SMS

Témata článku: Nokia, Smartphony, Statistika, HMD Global, Telefony, Indie, Counterpoint, Milión, Značka, Telefon, Counterpoint Research, Čtvrtletí, Afrika, Evropa, Kurs


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin