To, co je odlišuje od jiných Androidů. Huawei aktualizoval své služby HMS

Huawei přichází s aktualizací důležitého softwarového prvku, který definuje všechny jeho nové smartphony – balík služeb Huawei Mobile Services (HMS). Novější telefony čínské značky spoléhají výhradně na něj, u starších představuje alternativu ke službám společnosti Google (GMS).

Klepněte pro větší obrázek

Update HMS přinese nové aplikace a služby pro prakticky všechny používané smartphony Huawei od verze prostředí EMUI 8 až po aktuální EMUI 11. Součástí je nový vzhled systémového asistenta, který využívá umělé inteligence, dále vylepšený prohlížeč, vyhledávač, nové herní centrum a další novinky.

Hlavní novinky v HMS:

  • Asistent: Nový vzhled Huawei Assistant využívá umělou inteligenci k poskytování informací a služeb v reálném čase a nabízí přístup k lokálním zprávám, předpovědi počasí nebo sportovním výsledkům na jednom místě – na domovské stránce stačí jednoduše přejet prstem doprava. AI Search usnadňuje vyhledávání místně uložených dat (z e-mailů, kontaktů, kalendáře atd.), výsledků vyhledávání (z výchozího prohlížeče) a Newsfeedu. Rozložení obrazovky si uživatel může sám přizpůsobit.
  • Prohlížeč: Huawei Browser nyní nabízí režim soukromého procházení a blokování vyskakovacích oken. Zpřístupňuje nejnovější zprávy z místních, regionálních a mezinárodních mediálních zdrojů v reálném čase na Newsfeedu, který nyní zahrnuje také několik nových kanálů včetně videí nebo podcastů. Přesnější algoritmus AI nabízí vhodnější doporučení.
  • Game Center: Komunita umožňuje hráčům mobilních her najít a sdílet své oblíbené hry, a také nabízí možnost snímání obrazovky a její nahrávání. K dispozici je také režim bez rušení s vyskakovacím oknem pro příchozí hovory během hraní.
  • Petal Search: Optimalizovaná služba nabízí komplexní řadu vyhledávacích funkcí ve více než 20 kategoriích, včetně zpráv, aplikací, místních služeb a cestovních či nákupních nabídek. V mnoha jazycích funguje i hlasové vyhledávání. Výsledky lze třídit na podkategorie včetně rozhovorů, videí, podcastů, článků a obrázků.
  • Petal Maps: Mapy Petal nabízejí plynulejší navigaci, v mapách lze zobrazit informace o aktuálním provozu a MHD nebo aktualizace o covidu-19 v dané lokalitě. Petal Maps poskytují navigaci Head-Up Display (HUD), která promítá navigační rozhraní na čelní sklo automobilu pro bezpečnější jízdu.
Diskuze (1) Další článek: Velký den pro Huawei. 2. června uvede svůj systém Harmony OS i na mobily

Témata článku: Huawei, Android, Aktualizace softwaru, Umělá inteligence, Huawei AppGallery, HMS, GMS, Petal Maps, Vzhled, Game Center, Aplikace, Prohlížeč, Petal, Jin, Head-up Displej, Hud, Huawei Mobile Services, Telefony s Androidem na Heureka.cz