Tohle je nejjednodušší cesta, jak dostat očkovací QR kód do mobilu

Už jsme ukázali, jak si můžete v telefonu s Androidem či v iPhonu vytvořit svůj vlastní Covid pas. Jenže proces je to stále dost zdlouhavý: musíte si stáhnout aplikaci, neskenovat QR kód, dopsat potřebné detaily, vyexportovat pas...

Je tu jedna daleko rychlejší cesta, webová aplikace getcovidpass.eu, která nabízí jednoduchý postup pro Android i pro iOS přímo přes webový prohlížeč.

Názorně ukážeme postup na Androidu. Stačí z telefonu zadat výše uvedený odkaz, stisknout tlačítko Vytvořit a, buď naskenovat QR kód přes prohlížeč, nebo jej načíst z paměti. A máte hotovo. Covid pas je vytvořen za jednu vteřinu se všemi základními detaily a kliknutím jej můžete uložit do aplikace Yourwallet, kterou stáhnete z Google Play (u iPhonů využijete defaultní Wallet).

Výhodou této služby je, že do digitální karty přepisuje všechny textové informace, které jsou v QR kódu uloženy. V případě Pass2Pay jste omezeni políčky, které připravil autor šablony.

Na Androidu si můžete vyrobit Covid pass i přes aplikace Pass2Pay:

Jaká je daň za rychlou tvorbu covid pasu v mobilu? Pozorně si přečtěte podmínky služby, která může některá vaše data při „oprávněném zájmu“ sdílet s Google Analytics a Amazon Web Services. Před rychlou tvorbou Covid pasu si tedy nejprve detailně prostudujte zásady ochrany osobních údajů.

Diskuze (38) Další článek: Rendery prozradily, jak budou vypadat hodinky Watch Active 4 od Samsungu

Témata článku: , , , , , , , Mobil, Nejjednodušší cesta, DOS, Kód, Covid, Aplikace, AWS, Wallet, Pas,