Tohle jen tak někdo nemá. Herní Nubia se pyšní samostatným procesorem pro hry a selfie v displeji

  • Herní Nubia Red Magic 7 Pro se chlubí poddisplejovou selfie
  • Další novinkou je samostatný procesor Red Core 1
  • Výkon samozřejmě obstarává Snapdragon 8 Gen 1

Ve světě herních smartphonů jsme zvyklí na ledacos, prakticky se jedná o jedinou kategorií zařízení, mimo skládačky, kde se v poslední době děje alespoň něco zajímavého. A důkazem je i dnes oznámená globální verze Nubie Red Magic 7 Pro, která se v Evropě (včetně Česka) bude nabízet od konce dubna. A novinek ve výbavě telefonu je více než dost...

Začněme tou nejzajímavější. Telefon pohání Snapdragon 8 Gen 1, ovšem část jemu dříve svěřovaných úloh připadá novému hernímu čipu Red Core 1. Ten tak obstarává zpracování audia, RGB osvětlení zad, vibrační odezvu a další jednodušší záležitosti, zatímco hlavní čipset telefonu se soustředí na výpočetní výkon a grafiku. Díky tomu se Nubia chlubí vyšším frameratem při hraní. Na procesor navazuje 16GB RAM, kterou můžete ještě rozšířit o 6GB virtuální RAM. A ta se „ukousne“ z 256 nebo 512GB úložiště. 

Klepněte pro větší obrázek
Do Evropy se dostává i Pro varianta herní Nubie Red Magic 7, která překvapí hned několika superlativy...

Další inovace se odehrála u displeje. AMOLED panel s úhlopříčkou 6,8 palce se chlubí rozlišením Full HD+ a 120Hz obnovovací frekvencí. Touch sampling rate činí 960 Hz, displej zobrazí 16 milionů barevných odstínů. Jeho plochu nijak nenarušuje selfie, která se v 16Mpx podobě dostala pod displej. 

Představovací video základní varianty Red Magic 7:

Samotný smartphone má rám vyrobeny z hliníku, který je doplněn vyztuženým sklem. Na pravém boku jsou umístěny regulátory hlasitosti společně se zamykací klávesou, jejíž součástí je čtečka otisků sedmé generace. Ta mimo jiné změří i srdeční tep. Na boku nechybí ani 500Hz dotykové triggery. Na zádech, která mohou být černá nebo průhledná, čekají tři fotoaparáty (64 + 8 + 2 Mpx), které doplňuje přisvětlovací dioda. Logo Red Magic je podsvětlené a samozřejmě nechybí ani světelné RGB efekty, které si v nastavení telefonu detailně upravíte.

Na těle smartphonu dále najdete dva reproduktory a tři mikrofonu včetně 3,5mm jacku na horní hraně. K nabíjení a připojení doplňkového příslušenství poslouží USB-C na hraně spodní. Baterie složená ze dvou částí má souhrnnou kapacitu 5 000 mAh, a dobijete ji až 65 Watty. Chlazení čipsetu a baterie, nejen, při hraní zajistí integrovaný ventilátor o výkonu 20 000 RPM. Na větrák navazuje vylepšený devítivrstvý chladicí systém ICE 8.0, který zabírá povrch až 41 279 mm2.Konektivita zahrnuje mj. podporu 5G, Bluetooth 5.2, Wi-Fi či NFC.

Zajímavý smartphone pro náročné mobilní hráče vstupuje na Evropský trh 27. dubna, předprodej bude zahájen 22. dubna. Telefon bude možné objednat na webových stránkách výrobce. Varianta Obsidian s černými zády bude v konfiguraci 16 + 256 GB stát 799 EUR (cca 19 500 Kč), verze Supernova s průhlednými zády (16/512 GB) vyjde na 899 EUR, což dělá zhruba 22 tisíc.

Diskuze (1) Další článek: Které chatovací aplikace jsou nejbezpečnější a kde radši citlivé věci neposílat? Kybernetici radí

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Nubia, Snapdragon, 5G, NFC, Herní mobily, USB-C, Aktivní chlazení, Trojitý fotoaparát, Chlazení, Selfie, Rychlé dobíjení, Selfie v displeji, RedMagic, Záda, Česká republika, Reda, Evropa, Full HD, Procesor, Logo Red Magic, Obsidian, Ica, Supernova, Gen, Framerate