Tohle pobaví. Hádejte, proč ve Waze slaví Den Tima Cooka

Šéf komunitní navigace Waze Noam Bardin prozradil zajímavou informaci. Ve firmě dodnes slaví Tim Cook Day, od něhož se prakticky odvíjí novodobá historie navigace Waze. Připadá na 19. září a vztahuje se k roku 2012, kdy Apple poprvé do světa vypustil své Apple Mapy. Ty u iOS nahradily dříve používané Google Mapy, ovšem hned se na ně spustila masivní vlna kritiky. Mapy byly nepřesné, spousta míst byla navíc, světové metropole dostaly úplně jiná jména a chyběly u konkurence běžné pokročilé funkce.

Devět dní na to vydal šéf Applu, Tim Cook, otevřený dopis, v němž se za nepovedené mapy omluvil a nabídl využití alternativních navigací. Jmenovitě i Waze, který od té doby vyrostl raketovým tempem. Navigace si rychle všiml Google, který ji o rok později koupil za miliardu dolarů. Zatímco v roce 2009, kdy se Bardin poprvé dostal k Wazu, používalo navigaci denně na 14 tisíc uživatelů, dnes má aplikace přes 100 milionů měsíčních uživatelů. No a co se týká Apple Map, tak ty na konkurenci stále ztrácejí. Náskok Googlu v mapových technologiích je stále patrný.

Otevřený dopis Tima Cooka z roku 2012:

Všem našim zákazníkům,

Ve společnosti Apple se snažíme vyrábět produkty světové kvality, které poskytují našim zákazníkům co nejlepší uživatelskou zkušenost. S uvedením našich nových Apple Map jsme minulý týden nedosáhli tohoto závazku. Je nám nesmírně líto frustrace u našich zákazníků, děláme vše, co je v našich silách, abychom Mapy vylepšili.

Mapy jsme původně spustili s první verzí systému iOS. V průběhu času jsme chtěli poskytnout našim zákazníkům vylepšené mapy, včetně funkcí, jako turn-by-turn navigace, integrace hlasových funkcí, nasnímaných a vektorových mapy. Abychom to mohli udělat, museli jsme od základů vytvořit novou verzi Apple Map.

Existuje již více než 100 milionů iOS zařízení, které používají nové Apple Mapy, další zařízení přibývají doslova každým dnem. Během jednoho týdne uživatelé iOS s novými Apple Mapami hledali již téměř půl miliardy adres. Čím více našich zákazníků využívá naše Mapy, tím lépe budou fungovat, a velice si vážíme veškeré zpětné vazby, kterou jsme od vás obdrželi.

A zatímco zlepšujeme naše Mapy, můžete vyzkoušet alternativy z App Storu, jako jsou Bing mapy, MapQuest a Waze, nebo použít webové Google či Nokia mapy, u nichž si můžete odkaz na webovou aplikaci uložit jako ikonu na domovskou obrazovku.

Všechno, co děláme v Apple, je zaměřeno na to, aby byly naše produkty nejlepší na světě. Víme, že to od nás očekáváte, budeme tedy na mapách nepřetržitě pracovat, dokud nebudou mít stejně vysoký standard.

Tim Cook
CEO, Apple

Představení mobilní navigace Waze:

Via Appleinsider

Diskuze (2) Další článek: Revolut mění pravidla hry: Horší podmínky pro bezplatný účet, nové služby pro platící

Témata článku: Apple, iOS, Tim Cook, Navigace, Google Mapy, Waze, Zdarma, Software pro navigace, Den Tima Cooka, Vylepšená mapa, Uživatelé, Zajímavá informace, Hlasová funkce, Komunitní navigace, Světová metropole, Domovská obrazovka, MapQuest, Apple mapa, SLA, Zpětná vazba, Otevřený dopis, Bing, Nová verze, Dolar, Webová aplikace, Telefony s iOS na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

Toto jsou nejlepší levné telefony. Alespoň 90Hz displej je už téměř standard, 5G ani zdaleka ne

** Vybrali jsme ty nejlepší levné smartphony ** Nejlevnější startují na 2 000 Kč, nejdražší jsou téměř za 6 tisíc ** Většina nabídne alespoň 90Hz displej a některé i 5G konektivitu

Martin Miksa
Nižší třída
Marvel

Marvel's Midnight Suns dostali rating v Jižní Koreji. Hra by mohla vyjít dříve než se čekalo

Po menším odkladu projektu možná konečně brzy zjistíme oficiální nové datum vydání.

Michal Maliarov
Marvel's Midnight SunsMarvelStrategie
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce brzy změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Hisense ukázal e-ink smartphone. Je to zajímavý hybrid Kindlu, telefonu a hudebního přehrávače

Hisense ukázal e-ink smartphone. Je to zajímavý hybrid Kindlu, telefonu a hudebního přehrávače

** Potřebujete smartphone, který vydrží dlouho na jedno nabití? ** Řešení se nabízí samo - elektronický inkoust ** Proč by váš telefon nemohl vypadat jako Kindle s Androidem?

Martin Chroust
HisenseE-inkSmartphony
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows