Tohle se už jen tak nevidí. Odolný smartphone poslouží i jako vysílačka, v krabičce najdete šroubovací anténu

  • Na antény v mobilech jsme už dávno zapomněli
  • Nastává snad jejich opětovný návrat?
  • Tento odolný model zároveň slouží i jako vysílačka

Antény u telefonů už nevídáme pěkně dlouho, jenže se zdá, že se tento trend pomalu vrací. Tedy alespoň v případě odolného smartphonu Ulefone Armor 20WT. Na první pohled se jedná o standardní odolný smartphone do terénu, který splňuje odolnost IP68, IP69K a MIL.STD810H. Do vyztuženého těla byl umístěn 5,65" displej s rozlišením Full HD+ krytý sklem Gorilla Glass, v rámečku nad ním čeká 16Mpx selfie. Hlavní fotoaparát s LED přisvětlením nabízí rozlišení 50 megapixelů.

To nejzajímavější je však šroubovací anténa, která se nachází přímo v základní krabici! Anténu našroubujete na horní hranu telefonu, čímž se z něj stane vysílačka. Stiskem bočního tlačítka můžete využít funkci PTT (Push-To-Talk) při komunikaci ve standardu DMR pro digitální radiostanice. Vysílačka využívá frekvenční rozsah 400 - 480 MHz a je určena třeba pro komunikaci pracovního týmu v terénu. Poblíž moře funguje komunikaci na vzdálenost 7 - 10 km, v případě jedoucích vozidel jsou to maximálně tři kilometry. 

Klepněte pro větší obrázek

Zvukové podání, jak vysílačky, tak vyzvánění, obstarávají stereoreproduktory směřující na čelní stranu telefonu. Pod záslepku v zadním krytu vložíte dvě karty a k tomu ještě paměťovku. To, kdyby vám nestačilo 256GB úložiště. Stropem mobilní konektivity jsou LTE sítě. Výkon dodává 6nm Mediatek Helio G99, na nějž navazuje 12GB fyzická a až 8GB virtuální RAM. Čtečku otisků prstů čekejte na boku telefonu, alternativně lze telefon odemykat i skenem obličeje.

Baterie telefonu má kapacitu 10 850 mAh, a dobijete ji maximálně 33 Watty. Díky podpoře NFC si zaplatíte, samozřejmostí jsou i služby a aplikace od Googlu, které běží v prakticky čistém Androidu 12. Ulefone v rámci předprodeje telefonu využívá platformu Aliexpress, na které je možné telefon do 26. března pořídit s dočasnou 50% slevou za 8 500 Kč. Po uplynutí tohoto intervalu bude cena smartphonu dvojnásobná.

Co najdete v základní krabici telefonu Ulefone Armor 20WT:

Diskuze (5) Další článek: Microsoft chystá vlastní market pro iOS a Android. S mobilním OS pohořel, ale o aplikace je zájem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Opětovný návrat, SMA, Full HD, Trend, Mediatek Helio, Push-To-Talk, Terén, Anténa, Telefon, Krabička, PTT, Mil,