To tu ještě nebylo. Ninu je první chytrý parfém. Pomocí aplikace si namícháte 100 různých vůní

Dnes jsme zvyklí, že chytré může být cokoliv od prstenu až po automobil. Přesto jsou věci, kde bychom ale „chytrost” úplně nečekali. Přesně takovým případem je chytrý parfém Ninu, který je vůbec prvním chytrým parfémem na světě.

Možná si hned říkáte, co může být na parfému chytré? Samozřejmě nejde o vůni samotnou, ale o to, jak vzniká, respektive jak se míchá. Celá lahvička je totiž plná elektroniky a je napojená na mobilní aplikaci, kde si můžete vůni přizpůsobit podle libosti.  Voňavka jako taková obsahuje tři hlavní složky, ovšem to, které z nich vyberete nebo v jakém poměru je namícháte, je čistě na vás.

Míchání je ale velmi intuitivní a aplikace už má v sobě přednastavené správné recepty vůní pro konkrétní situace. Jdete do práce, na rande, nebo jen mezi lidi do města? Aplikace vybere tu ideální vůni. Namíchat je ale můžete sami podle charakteru vůně, jakou preferujete, jako například fresh, elegant nebo sexy a volit lze i intenzitu vůně. Součástí aplikace je i umělá inteligence, která na základě vašich předchozích preferencí, denní doby nebo počasí venku dokáže navrhnout konkrétní vůni přímo pro vás.

Až 100 vůní z jednoho výběru

Technicky jde o propracovaný elektronický extrakční systém, který řídí přesné vystřikování tekutiny. Každá vůně může být rozprášena v různém objemu a poměru vonných složek. Nejnižší objemová jednotka, se kterou systém pracuje, je 0,01 ml. Pak vše závisí na dávce parfému, kterou požadujete. Například při silné dávce 0,15 ml je možné zvolit ze 120 různých kombinací.

Klepněte pro větší obrázek
Kolínská, toaletní voda, klasický parfém a chytrý parfém Ninu. Při nastavené silnější koncentraci vydrží chytrý parfém vonět klidně déle než 12 hodin 

Parfém Ninu lze objednat v různých setech vůní. Dámské - s kombinací filodendronu, cedrového dřeva, rebarbory či granátového jablka. Pánskému nosu může zavonět pryskyřice, bergamot či levandule. Mezi univerzální unisex vůně pak patří kardamon, magnólie nebo broskve a švestky. Vybrat si můžete také z trojice barev flakónů: černé, růžově zlaté a bílé.

Jak funguje chytrý parfém Ninu:

Vůně jsou samozřejmě vyměnitelné a ty nejlevnější sety vychází na 15 Euro (400 Kč). Projekt již na crowdfundingovém portálu Kickstarter více než 3× překonal svůj cíl. Brzy tedy půjde do veřejného prodeje za cenu 189 Euro (4 900 Kč). První zákazníci by se měli parfému dočkat již v březnu 2022.

Diskuze (4) Další článek: Doogee chystá raritu. Superodolný telefon nabídne AMOLED vepředu a druhý displej na zádech

Témata článku: , , , , , , , Euro, Parfém, Grip, Set, Aplikace, Rande, Elektronika, Míchání, Vůně, Recept