Toshiba představila pevný disk pro mobily

Už brzy se můžeme setkat s pevnými disky u mobilů. První várku miniaturních HDD do mobilních zařízení chystá Toshiba. Jejich velikost se blíží velikosti mince a kapacita dosahuje až 4 GB.
Toshiba představila pevný disk pro mobily

Minulý týden jsme vás seznámili s prvním 3D grafickým čipem pro mobily od ATI, dnes si představíme pevný disk Toshiba, který se může rovněž brzy objevit ve výbavě mobilů. Telefony se tak svou koncepcí začínají podobat počítačům - nechybí přídavné karty, široká podpora aplikací a her.

Nejmenší na světě

Toshiba a její divize pro úložná zařízení ukazuje na informačním veletrhu CES v Las Vegas miniaturní disky o kapacitě 2 GB a 4 GB, které lze díky průměru 0,85 palce a hmotnosti pod deset gramů použít v kapesních počítačích, MP3 přehrávačích nebo právě v mobilních telefonech.

Klepněte pro větší obrázek

Velikostí se tak Toshiba přiblížila paměťovým kartám typu Secure Digital. Údajně jde o nejmenší disky na světě. Proporce disku jsou čtyři až pětkrát menší než u obdobných disků většího provedení. Například 2GB provedení se může pochlubit rozměry pouhých 3,3 x 24 x 32 mm.

Pod stromeček

Podle údajů výrobce disky pracují rychlostí 3 600 otáček za minutu a mají pouze jednu plotnu. Velmi zajímavý je také rozsah pracovních teplot 0 – 65 stupňů Celsia. Za plného provozu mají disky zvládnout nárazy s přetížením až 1000 g.

Klepněte pro větší obrázek

Výrobce doufá, že těchto miniaturních disků prodá do konce roku 300 000 kusů. Vzhledem k tomu, že si je budeme moci koupit až na podzim, jedná se o velmi optimistické číslo. V létě budou k dispozici první vzorky.

Diskuze (26) Další článek: Co vám nabídne SiemensMania

Témata článku: Toshiba, Ostatní, Mobil, Pře, Pevný disk, MOBI, Disk


Určitě si přečtěte