Toto byly legendy! Mobilní telefony Siemens. Který z nich jste používali?

Toto byly legendy! Mobilní telefony Siemens. Který z nich jste používali?

Přestože značka Siemens na trhu s telefony již mnoho let nepůsobí, roky patřila ke špičce a přinesla mnoho legendárních modelů, na které někteří z vás určitě jistě dodnes vzpomínají. V tomto článku zavzpomínáme na ty nejzajímavější, které se jednoznačně zapsaly do mobilní historie.

Telefony v článku nejsou seřazeny chronologicky, ale podle popularity mezi našimi čtenáři v hodnocení na diskuzním fóru MobilManie, na Twitteru a Facebooku – od těch méně populárních až po ty největší legendy.

Siemens S6

Dalo by se jít ještě víc do minulosti, ale pro telefony z hlubin mobilního pravěku, jako byl třeba Siemens S3, nikdo nehlasoval. Z devadesátých let tady ale máme Siemens S6. V roce 1998 to byl mimochodem můj první mobilní telefon a na svou dobu nebyl vůbec špatný. Byl to jeden z prvních masových telefonů, navíc první Siemens s českým menu.

Klepněte pro větší obrázek
Siemens S6 

Šestnáct centimetrů s předlouhou anténou se dost špatně skládalo do kapsy. Telefon byl ale na tu dobu tenký a lehký – vážil jen něco přes 165 gramů. Pryžová tlačítka se moc nepovedla, telefonní seznam byl jen na SIM, volat se ale dalo, psát textové zprávy taky a grafický displej ukazoval všechno potřebné.

Však co byste za 13 tisíc korun v době, kdy průměrná mzda byla zhruba 11–12 tisíc, chtěli? Tenkrát se ale telefony kupovaly hlavně jako dotované, s mnohem nižší cenou výměnou za úvazek u operátora.

Diskuze (66) Další článek: Prozváněči znovu v akci. Nevolejte zpátky na zmeškané hovory ze zahraničních čísel!

Témata článku: Siemens, Android, SMS, GPS, Facebook, Twitter, Zajímavosti, Historie, Legendy, Java, Moderní telefon, Ostatní telefony, Telefon postavený, Stejný základ, Hotel, Česká republika, Vnější vzhled, Založení, Windows Mobile, Wapový prohlížeč, Telefon, Normální telefon, Slepá cesta, Mobil, První sliderVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android