Toto je nejlevnější skládací véčko na trhu. Až na procesor a konektivitu snese srovnání s konkurencí

  • Toto je nejlevnější skládací véčko na trhu
  • Mimo procesoru a podpory 5G sítí snese srovnání s konkurencí
  • Přesnou cenu budeme znát v červnu, měla by být okolo 10 tisíc Kč

Skládací véčka Galaxy Z Flip od Samsungu otevřely nový segment skládacích telefonů, v němž chce být vidět spousta značek. Mezi méně známými výrobci se tak rozjel závod o to, kdo nabídne nejlevnější skládací véčko na trhu. Po Nubii, která cenu srazila výrazněji dolů, se záhy přidává skládací véčko Blackview Hero 10. Jenže kvůli ceně došlo ke snížení některých specifikací, které u „prémiových“ skládaček nedávají smysl.

Klepněte pro větší obrázek
Klíčové specifikace nejlevnější skládacího véčka na trhu. Škoda použitého procesoru a absence 5G

Véčko nabízí 6,9" skládací AMOLED displej s rozlišením 2 560 × 1 080 pix a s maximálním jasem 1 300 nitů a 32Mpx průstřelovou selfie. Skládání zajišťuje kapkovitý pant, který umí zůstat v částečně rozevřeném stavu mez 30 a 150°. Pant vydrží až 250 tisíc přeložení, a při pohledu na displej a 108Mpx foťák ISOCELL HM6 je jasné, že Samsung byl u tohoto modelu hlavním dodavatelem komponent. Foťáky jsou na vnějším krytu koženkovém krytu hned dva, hlavní foťák doplňuje 8Mpx širokáč se 120° záběrem scény. Vedle foťáku čeká kruhový vnější displej, které Blackview přirovnání k displeji hodinek. Nabízí na něm ciferníky i zjednodušené prostředí pro ovládání telefonu.

Největším problémem véčka (mimo diskutabilní tříleté „OTA“ softwarové podpory) je zřejmě použitý čipset. Je jím výběhový Mediatek Helio G99, o jehož mizerném výkonu hovoří zisk 418 tisíc v benchmarku Antutu. Véčko navíc postrádá i podporu 5G sítí. Na procesor však navazuje slušná 12GB operační paměť či 256GB úložiště typu UFS 2.2. Baterie má kapacitu 4 000 mAh, a dobijete ji až 45 Watty. Telefon dostal stereo reproduktory, podporuje NFC a má i slot pro druhou SIM. Nabízet se bude ve fialové a v černé, a ve finále by měl stát zhruba 10 tisíc korun. Přesnou cenu výrobce oznámí začátkem června.

Diskuze (11) Další článek: Studie našla řešení na rychlé vybíjení smartphonů. Potřebují hustší síť menších 5G vysílačů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Displej, AMOLED, Konkurence, Foťák, Procesor, Přesná cena, Síť,