Toto je nejmenší smartphone s Androidem 13. Má pouze třípalcový displej, 48Mpx foťák a blikající záda

  • Máte rádi velmi malé telefony do dlaně?
  • V tom případě v posledních letech nemáte na trhu z čeho vybírat
  • Konečně tu však máme smartphone, který má jen 3" displej

Pokud dnes hledáte kompaktní smartphone, ty nejmenší mají displej okolo 4,7 palců. Jenže, pokud hledáte něco skutečně kompaktního s aktuálním operačním systémem, na trhu prakticky nic neexistuje. Učité mezery na trhu chce využít značka Unihertz, která oznámila nejmenší smartphone na světě s Androidem 13. Telefon má sice celou řadu kompromisů, jenže, jako jeden z mála, se vám skutečně vejde do dlaně.

Unihertz Jelly Star je opravdový smartphonový „drobeček“. Bavíme se o zařízení, které má 9,5 centimetrů na výšku a necelých pět centimetrů na šířku. Vše díky tomu, že je telefon osazený 3" LCD displejem s rozlišením 854 × 480 pixelů. Tloušťka telefonu činí 19 mm a i s baterií váží telefon 116 gramů. Baterie o kapacitě 2 000mAh by měla na jedno nabití vydržet jeden den.

Klepněte pro větší obrázek
Unihertz Jelly Star je miniaturní telefon do dlaně. Běží v něm čistý Android, u něhož se na jeden řádek vejdou pouze tři ikony aplikací 

Výkon má pod palcem 6nm Mediatek Helio G99, který doplňuje 8GB RAM a 256GB úložiště typu UFS 2.2. Interní paměť si navíc ještě rozšíříte microSD kartami. Na čelní straně je umístěna 8Mpx selfie, na částečně poloprůhledném krytu je dominantou fotomodul, jehož součástí je 48Mpx snímač s přisvětlovací diodou i čtečka otisků prstů. Na zádech navíc najdete ještě blikající pásky LED diod ve tvaru písmen C a U, které si telefon vypůjčil od modelu Unihertz Luna. Oznámí vám třeba nové notifikace, doručenou textovku, příchozí hovor nebo poblikávají podle spuštěné hudby. Uvnitř telefonu běží čistý Android 13. 

Oficiální představení telefonu Unihertz Jelly Star:

Telefon je aktuálně hvězdou kampaně na Kickstarteru, a nabízet se bude v zelené nebo v červené poloprůhledné variantě. K prvním zájemcům se dostale letos v říjnu, a stát bude necelé čtyři tisíce korun.

Diskuze (26) Další článek: Těmto iPhonům a iPadům letos skončí softwarová podpora. iOS 17 a iPadOS 17 už nedostanou

Témata článku: , , , , , ? Displej, Displej, Unihertz, Dlaň, Foťák, Záda, Unihertz Luna, Malý telefon, SMA, Telefon, F +,