Toto je první Android s ostrůvkem Dynamic Island. Vyrobilo jej Realme a nebude to žádná velká investice

  • Dynamic Island se objevuje i u prvního výrobce Androidů
  • Realme jej však nasadilo do LCD displeje u levného telefonu
  • Funkce „ostrůvku“ navíc odemkne až budoucí aktualizace

Až dosud si mohl tento softwarový přídavek, díky aplikacím třetích stran, vyzkoušet u svého telefonu téměř každý. Realme je však první značkou, která na Androidu nabídne tzv. Dynamic Island hned po vybalení z krabice.

Jedná se o oblast okolo průstřelu displeje, která se může v závislosti na stavu telefonu zvětšit či zmenšit, a současně zobrazit stav baterie a nabíjení, počet kroků nebo doručenou textovku. Realme C55 však Dynamic Island (oficiálně jej nazývá „Mini Capsule“) pojalo trochu netradičně, zatímco Apple jej efektně „schovává“ v OLED displeji, u IPS LCD panelu bude zřejmě dost vidět...

...a také si na něj ještě počkáme. Realme sice představilo „první Android s Dynamic Islandem“, jenže uživatelé si na tuto funkci ještě počkají. Do smartphonu dorazí až časem po nutné firmwarové aktualizaci! Samotný displej má úhlopříčku 6,72 palců, 90Hz obnovovací frekvence a maximální jas 680 nitů. Na zádech čekají dva fotoaparáty (64 + 2 Mpx), nevyměnitelná 5 000mAh baterie podporuje 33W dobíjení přes kabel. Na polovinu své kapacity se dobije za půl hodiny. Čtečka otisků prstů se nachází na boku telefonu, alternativně můžete pro přístup k telefonu použít skener obličeje.

Klepněte pro větší obrázek
Klíčové vlastnosti Realme C55

Telefon běží na Mediateku Helio G88, na nějž navazuje 6 nebo 8GB operační paměť. Navíc, ze 128 nebo 256GB úložiště si může dokonce až 16 GB ukousnout virtuální RAM. Plusové body telefon získává i za podporu microSD karet. Dobíjení zajišťuje konektor USB-C vedle něhož nechybí ani sluchátkový jack. Podpora NFC zase zpřístupní bezkontaktní placení. Realme C55 se v Asii hned po premiéře začalo prodávat, jeho cesta do Evropy však ještě nějakou dobu potrvá. Základní varianta 6/128 GB by měla po přepočtu stát zhruba 3 500 Kč.

Představení prvního Androidu s Dynamic Islandem:

Diskuze (16) Další článek: NÚKIB varuje před používáním TikToku. Oblíbená aplikace mladých podle úřadu představuje bezpečnostní hrozbu

Témata článku: Realme, , , , , , , , , , , Asie, Displej, Evropa, Mini Capsule, Telefon, Island, Ostrůvek,