Toto jinde nenajdete. Herní Lenovo Legion Y70 nabízí hybridní úložiště, které kombinuje UFS a SSD disk

  • Lenovo ukázalo nový herní smartphone a herní tablet
  • Telefon kombinuje UFS paměť a SSD využívající systém RAID 0
  • Herní tablet zase najednou dobijete dvěma nabíječkami

Lenovo rozšířilo svou herní řadu Legion o nové mobilní produkty - telefon a tablet. Smartphone Lenovo Legion Y90 je další ukázkou exotického vzhledu, kterým je tato řada již pověstná. Je však zajímavý z více pohledů. Z toho designového opět zaujme výrazný modul fotoaparátu se svítící grafikou umístěný ve středové části zad, takže nepřekáží při hraní. Chybět nebude ani integrované aktivní chlazení. Na bocích najdeme dotykové triggery, které lze namapovat na různé herní akce.

Klepněte pro větší obrázek
Lenovo Legion Y90 má opět modul fotoaparátu uprostřed spolu se svítícím logem.

Působivě vypadá i čelní strana, která nabízí obrovský 6,92“ AMOLED displej. Ten má dostačující Full HD+ rozlišení s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz, a také vzorkovací frekvencí 720 Hz pro rychlé reakce. Odezva displeje by měla činit pouhé 3,4 ms. Vlajkového procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 doplnění 12 až 18GB RAM.

Úložiště v RAIDu

Velmi unikátní je u telefonu vnitřní úložiště. V základní konfiguraci nabízí 256GB kapacitu. V té vyšší však nabízí kapacitu o nestandardní kapacitě 640 GB, jedná se totiž o dvojici různých 512GB pamětí (UFS) spojených v rámci pole RAID 0 se 128GB úložištěm typu SSD. Pole RAID 0 umožňuje rozložit souvislá data zároveň na více paměťových úložišť, což má pomoci urychlit načítání dat. Ta se totiž mohou paralelně načítat naráz z více úložišť. Tato technologie je běžná hlavně u počítačů a serverů, u mobilů je to však novinkou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Telefon využívá speciálního úložiště kombinující UFS a SSD zapojeného v rámci RAID 0.

Ve výbavě dále nechybí ani 5600 mAh baterie, kterou lze díky dvojici USB-C portů dobíjet naráz dvěma nabíječkami (ze spodu i z boku). Celkem lze dosáhnout výkonu 68 Wattů. Nechybí zde samozřejmě ani stereo reproduktory či duální fotoaparát s rozlišeními 64+13 Mpx. Telefon je možné zakoupit v Číně za cenu  od 4 300 juanů (18 tisíc Kč). Zda se podívá i do Evropy, zatím není jisté. V minulosti sem výrobce dovezl jen několik modelů, a to pouze na vybrané trhy.

Herní tablet

Druhým zařízením z herní řady je překvapivě tablet Legion Y700. Jedná se o tablet s výrazně konzervativnějším designem, než u telefonu, přesto se špičkovou výbavou. Máme zde k dispozici kompaktní 8,8“ LCD displej s rozlišení 1 600 × 2 560 pixelů se 120Hz obnovovací frekvencí, která zpřístupní plynulješí hry i prostředí s rychlejší odezvou. O zvuk se postará čtveřice repráčků, popř. lze využít sluchátka skrze 3,5mm jack.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tablet pohání výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 870, který doplní 8 nebo 12GB RAM. S operační pamětí jsou úzce svázány i paměťové varianty 128 a 256 GB. Přítomna je baterie s kapacitou 6 550 mAh, u které Lenovo slibuje až 6 hodin hraní. Nabít se dá díky 45W nabíječce za 45 minut. Tablet se bude zatím prodávat pouze v Číně za cenu od 2 700 juanů (11 500 Kč).

Lenovo Legion Y90:

Zdroj Lenovo (1, 2

Váš názor Další článek: TicWatch GTH Pro jsou první chytré hodinky na světě, které dokážou zjistit stav srdečních tepen

Témata článku: Lenovo, , , , , , , , , , Telefon, Úložiště, Jin, Watt, Nabíječka, Qualcomm Snapdragon, Evropa, Herní, Raid,