Trápí vás malý FUP? Poradíme, jak na smartphonu šetřit drahocenná mobilní data

  • Máte problém na telefonu vyjít s měsíčním FUP limitem?
  • Nabízíme několik tipů, jak z omezeného datového balíčku vytěžit maximum
  • Některé drobné kroky ušetří i stovky megabajtů

Přestože se doba posunula a není již problém pořídit si neomezený datový balíček k telefonu, k levnějším tarifům operátoři s daty nejsou zrovna štědří a uživatelé tak musí hledat cesty, jak s daty šetřit. V tomto článku si ukážeme některé tipy, co udělat, abyste s daty na konci měsíce bez problému vyšli.

Používejte Wi-Fi

Tou nejjednodušší radou, kterou můžeme k šetření mobilních dat poskytnout je používání Wi-Fi. Doma data využívejte domácí sítě a využitím dat se úplně vyhněte. Všude jinde pak nejdříve hledejte, zda ve vašem dosahu není dostupná bezdrátová síť ke které je možné se připojit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ve vašem okolí je jistě spousta Wi-Fi sítí, ke kterým je možné se připojit. Aplikace jako WiFi Map či WiFi Connect vám je pomohou najít. Někdy se ale stačí jen podívat v okolí.

Pomoci vám k tomu mohou i aplikace jako WiFi Map či WiFi Connect, které nabízí databázi otevřených sítí Wi-Fi a za poplatek umožní přístup i k některým zabezpečeným heslem. U těch otevřených však nezapomínejte na bezpečnost, jelikož takové sítě lze využít i k odchytávání hesel. Dávejte si tedy pozor, co zde děláte.

Diskuze (38) Další článek: Wear OS drží nad vodou Samsung, který posílil v segmentu hodinek. A Google si může mnout ruce

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Datový balíček, Žrout, Samsung Max,