Trh s chytrými hodinkami má jasné lídry. Výrobci mobilů mají navrch před fitness značkami

Trh s chytrými hodinkami ve třetím čtvrtletí 2020 meziročně vzrostl o 6 %, uvádí v nejnovější analýze výzkumná společnost Counterpoint Research. Prvních pět značek v žebříčku prodalo dvě třetiny celkového objemu distribuce. Prvenství potvrdil Apple, pozice za ním upevnili další výrobci smartphonů Huawei a Samsung.

Ve světě chytrých hodinek se setkávají tři přístupy – první od výrobců spotřební elektroniky, jejichž hodinky se soustředí na chytré funkce spojené se smartphony (Apple, Samsung, Huawei), dále výrobci z odvětví sportu a fitness, jejichž preferencí jsou funkce spojené s monitorováním pohybu a zdraví (Garmin, Fitbit, Withings) a pak klasické hodinkové značky, které dbají hlavně na design a více či méně úspěšně se snaží prosadit i v segmentu smartwatch (Fossil).

Klepněte pro větší obrázek
Tržní podíl výrobců chytrých hodinek za 3Q 2019 s 3Q 2020 (Zdroj: Counterpoint Research)

U zákazníků má jednoznačně největší oblibu první přístup. Všechny tři velké smartphonové značky meziročně navýšily svůj podíl na trhu chytrých hodinek. Apple zaujal s o něco levnějšími hodinkami Watch SE, Huawei vydal prémiové Watch GT 2 Pro, Samsungu se dařilo s Galaxy Watch 3. Fitness značky, kde se začíná prosazovat i čínský Amazfit, se s podílem pohybují okolo 5 %. Největší tržby v segmentu má Apple, jeho utržené 2,3 miliardy dolarů za třetí kvartál představují téměř polovinu z obratu celého trhu chytrých hodinek.

Představovací video Apple Watch Series 6:

Diskuze (43) Další článek: Reuters: Apple v roce 2024 přinese elektromobil s přelomovou baterií

Témata článku: , , , , , , , , , , F +, Výrobce mobilů, Watch GT, Jasný lídr, Značka, FIT, Fitness, Mobil, Výrobce, Counterpoint Research, Watch SE,