Trh smartphonů v Číně poprvé klesl. Svět čeká expanze tamních značek

Trh smartphonů v Číně poprvé klesl. Svět čeká expanze tamních značek

Největší světový trh se smartphony se nasytil a začíná klesat. Řeč je samozřejmě o Číně, kde se běžně prodá až třetina objemu světové distribuce. Za loňský rok to podle odhadů společnosti Canalys bylo 459 milionů, což je první meziroční pokles od roku 2009, byť jen o 4 %.

Klepněte pro větší obrázek

Globálnímu trhu ale tento pokles vysílá důležitou zprávu. Čínští výrobci, kteří dnes až na Samsung a Apple prakticky ovládají většinu světové smartphonové produkce si výpadky z domácího trhu budou chtít jistě kompenzovat. A tak se chystá světová expanze těch, kteří v zámoří ještě nepůsobí (Oppo, Vivo), nebo dobývání nových teritorií u těch, kteří už na některé zahraniční trhy pronikli (Xiaomi).

Ve výsledku to může znamenat pozitivum pro spotřebitele – ten bude mít větší výběr a možná se zintenzivní i cenová válka. Na druhou stranu pro některé menší nebo tradičnější značky a jejich příznivce (např. Sony, BlackBerry, HTC) to může znamenat další nepříjemnou konkurenci, se kterou se budou obtížně vyrovnávat. Ohrožen se nemusí cítit snad jen zmíněný Apple a Samsung.

Na co si dát pozor při nákupech elektroniky z Číny:

Diskuze (7) Další článek: Mobilní divize LG zmírnila ztrátu díky dobrým prodejům modelu LG V30

Témata článku: Apple, Huawei, Oppo, Samsung, Vivo, Xiaomi, Smartphony, Čína, Statistika, Analýza, Canalys, Hospodaření a finance, Oppo + vivo, Důležitá zpráva, Pop, Produkce, Spotřebitel, Cin, Velký výběr, Čínský výrobce, Expanze, Loňský rok, Domácí trh, Trh, Druhá strana


Určitě si přečtěte