Tři nové Samsungy na Olympiádu

Samsung připravil zvláštní edici tří telefonů k příležitosti připravovaných Olympijských her v Pekingu.

Olympijské hry v Pekingu v roce 2008 budou nepochybně svátkem sportu, ale určitě jste si všimli, že pouze o sport už dávno nejde. Jakákoliv podobná monstrózní akce je vždy obrovský byznys a toho si je vědom i Samsung, jakožto jeden z partnerů olympiády. Snaha přiživit se na této akci se projevila uvedením tří nových „olympijských“ telefonů. Ovšem ti, kdo čekají úplně nové přístroje budou zklamáni. Novinky E848, P318 a U308 jsou totiž pouze vylepšené verze již existujících mobilů z nabídky Samsungu.

Samsung E848: zrcadlová elegance

Prvním z představených přístrojů je Samsung E848, vycházející z modelu E840, s tím rozdílem, že novinka je určena výhradně pro asijský trh a má pozměněný design. Jediná viditelná změna je v jednotné barvě klávesnice, z níž zmizely barevné pruhy, jinak je provedení v podstatě stejné. Jde o telefon vysouvací konstrukce, vybavený kvalitním displejem o úhlopříčce 2,2 palce s QVGA rozlišením a s 262 tisíci barvami. Samozřejmě nesmí chybět 2MPx fotoaparát a další podpora multimédií jako MP3 přehrávač, FM rádio nebo přehrávač videí ve formátu 3gp. Bezdrátovému poslechu napomůže technologie Bluetooth 2.0 (A2DP), wapový prohlížeč a Java také nejsou překvapením.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung E848

Největší devizou tohoto přístroje je elegantní design. Zrcadlová přední plocha, elegantní linie a senzorové ovládací prvky řadí E 848 mezi stylové telefony. K tomu navíc přistupují jeho rozměry102 × 53 × 10,6 mm a snesitelná váha 99 g. Jelikož nebyla přidána ani podpora 3G sítí, která chyběla už jeho vzoru, můžeme říct, rozdíly jsou pouze kosmetické a to hlavně v programovém vybavení. Stejně jako zbylé dva představené telefony má E848 menu upravené olympijskou tematikou.

Samsung E840 ve zkratce

 • sítě: GSM (850/900/1800/1900 MHz)
 • rozměry a hmotnost: 102 × 53 × 10,6 mm, 99 g
 • datové přenosy: GPRS, EDGE
 • fotoaparát: rozlišení 2 MPx
 • paměť: interní paměť 70 MB, rozšiřitelná kartami microSD
 • displej: rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, úhlopříčka 2,2 palců, TFT
 • konektivita: Bluetooth 2.0 (A2DP)
 • multimédia: přehrávač hudby (formáty MP3/AAC/WMA) a videa, FM rádio
 • ostatní funkce: wapový prohlížeč, Java, prohlížeč dokumentů, organizátor, hlasové poznámky

Samsung P318+: přivezte si zlatou z Číny

Další představený je Samsung P318+. Jeho základem je známý „kalkulačkový“ model P310. Plášť tohoto přístroje je potažen 18karátovým zlatem a je na něm zobrazeno oficiální logo olympijských her. Motiv olympiády se projevuje i ve zvucích, vyzváněcích tónech a tapetách.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung P318+

Podobně jako E848 si i P318+ ponechal výbavu a funkce svého předchůdce bez jakýchkoliv změn. Zlatý plášť tedy ukrývá třípásmový mobil klasické konstrukce s QVGA displejem o úhlopříčce 1,9 palce. Najdeme zde také 2Mpx fotoaparát s digitálním zoomem, diodovým bleskem a možností natáčet video. Vnitřní paměť o velikosti 80 MB je rozšířitelná paměťovými kartami microSD. Datové technologie zastupuje GPRS a EDGE, sítě třetí generace byly opět opomenuty. Poslech MP3 zpříjemní Bluetooth 2.0 s A2DP profilem, zamrzí absence rádia.

Klepněte pro větší obrázek 
Samsung P318+

Minimalistické rozměry 86 × 54 × 9 mm a váha 75 gramů vaši kapsu rozhodně nepřetíží. S připojeným dodatečným akumulátorem je výrobcem udávána pohotovostní doba až 30 dní. Té zřejmě budete dosahovat těžko, přesto se někdy záložní baterie může hodit, zvlášť když je v základním balení společně s koženým pouzdrem. Do prodeje by se měl P318+dostat těsně před olympiádou, bohužel ani tady se neplánuje jeho uvedení na náštrh.

Samsung P318+ ve zkratce

 • sítě: GSM (900/1800/1900 MHz)
 • rozměry a hmotnost:86 × 54 × 9 mm, 75 g
 • datové přenosy: GPRS , EDGE
 • fotoaparát:rozlišení 2 MPx, digitální zoom, diodový blesk
 • paměť: interní paměť 80 MB, rozšiřitelná kartami microSD
 • displej: rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, úhlopříčka 1,9 palců, TFT
 • konektivita: Bluetooth 2.0 (A2DP)
 • multimédia: přehrávač hudby (formáty MP3/AAC/WMA) a videa
 • ostatní funkce:wapový prohlížeč, Java, prohlížeč dokumentů MS Office, organizátor, hlasové poznámky

Samsung U308: Na olympiádu s véčkem

Do třetice tu máme i zástupce véčkové konstrukce. Novinkový Samsung U308 má svůj vzor v modelu Ultra Edition 9.6, tedy v Samsungu U300. Zadní kryt má taktéž ozdoben olympijskými symboly představujícími nejpodstatnější změnu. Ostatní vlastnosti jsou převzaty téměř bez úprav.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung U308

Na první pohled tento telefon zaujme u véčka málo vídanou tloušťkou. Necelých 10 milimetrů je opravdu velmi málo. Vnitřní zobrazovací plochu tvoří displej stejných parametrú jako u E848, při zavřeném telefonu jsou nezbytné základní informace k nalezení na OLED monochromatickém displeji s rozlišením 96 × 16 bodů. K pořízení fotografií či video nahrávek poslouží 3MPx fotoaparát s diodovým bleskem. Ukládání dat je limitováno 70 MB vnitřní paměti, výrobce zde trestuhodně opomenul možnost použít paměťové karty. MP3 přehrávači s širokou podporou formátů přizvukuje Bluetooth se stereo profilem. Přenos dat obstarává GPRS a EDGE, 3G sítě byste zde opět hledali marně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Samsung U308

Pozornost si tedy U308 zaslouží především rozměry a fotoaparátem, naopak na nižší příčky je srážen absencí slotu pro paměťové karty, rádia a 3G sítí. I tento telefon bude uveden v rámci kampaní před startem olympiády a ani on není určen pro evropské trhy.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Samsung U308

Samsung U308 ve zkratce

 • rozměry: 100 × 51 × 9,6 mm
 • sítě a datové přenosy: GSM (900/1800/1900 MHz),
 • vnitřní displej: rozlišení 240 × 320 bodů, 262 tisíc barev, aktivní TFT, úhlopříčka 2,2 palce
 • vnější displej: rozlišení 96 × 16 bodů, monochromatický, OLED
 • datové přenosy: GPRS , EDGE
 • paměť: vnitřní paměť 70 MB bez možnosti rozšíření
 • fotoaparát: 3 Mpx, diodový blesk, tisk fotek přes Bluetooth
 • konektivita: Bluetooth 2.0, USB 2.0
 • multimédia: hudební přehrávač s podporou formátů MP3/ACC/eAAC+/WMA/WMDRM, reprodukce na pozadí, možnost spojení s televizorem
 • další funkce: e-mailový klient, Java, wap 2.0, mod letadlo, prohlížeč dokumentů MS Office
Váš názor Další článek: Jednoduchý převod GPS formátů (+ tip pro Navigon)

Témata článku: Samsung, Samsung E840, Elegantní linie, Nov, Samsun, Viditelná změna, Zrcadlová, Olympia, Olymp, Sam, Přední plocha, Stejný displejSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v květnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce brzy změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

Nejlepší aplikace pro tento týden: Lenivé kosti, topografické mapy a preventivka

**V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? **Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. **Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView