Tři nové Sony Ericssony pro spořivější

Mezi novinkami Sony Ericssonu najdete také dvě atraktivní véčka a tenký telefon klasické konstrukce s titulem "nejlevnější 3G Sony Ericsson".

Sony Ericsson K530i: nejlevnější 3G

Sony Ericsson K530i je telefon klasické konstrukce honosící se přízviskem nejlevnější telefon Sony Ericssonu s podporou 3G sítí. Předpokládaná cena je nastavena na 6500 Kč, což opravdu není mnoho. Kromě podpory 3G síti zaujme telefon i další výbavou a navíc i velmi atraktivním designem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako základu používá dvoupalcového TFT displeje s rozlišením 176 × 220 bodů a s 262 tisíci barvami. Zadní strana telefonu je osazena dvoumegapixelovým fotoaparátem s dvou a půl násobným digitálním zoomem. Fotografie lze následně rozesílat prostřednictvím Bluetooth, MMS zprávami nebo e-mailem či odeslat rovnou na web pomocí funkce přímého blogování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na poli hudebních funkcí zaboduje K530i integrovaným FM rádiem, hudebním přehrávačem s funkcí pro rozpoznávání hudby TrackID známou z Walkmanů. Zajímavá se zdá předinstalovaná aplikace Weather Access, která by vás zdarma měla informovat o předpovědi počasí na následující tři dny. Rychlý přenos dat v sítích třetí generace můžete kromě videotelefonování využít ke streamování videa, či brouzdání internetem pomocí internetového prohlížeče a čtečky RSS kanálů. Kalendář, budíky akalkulačka jsou samozřejmostí. Při užívání tohoto telefonu jako pracovního nástroje jistě potěší bezproblémová synchronizace i podpora USB mass storage.

Klepněte pro větší obrázek  

Rozměry Sony Ericssonu K530i jsou 102 × 46 × 14 mm při hmotnosti 92 g. Uváděná doba hovoru je pro GSM/UMTS až 9 hodin/3 hodiny. V pohotovostním režimu telefon vydrží 395 hodin. Na trhu by se měl model K530i objevit v průběhu třetího čtvrtletí, zatím ve stříbrné barvě.

Sony Ericsson K530i ve zkratce

 • sítě: GSM (900/1800/1900 MHz), UMTS (2100 MHz)
 • datové přenosy: GPRS, UMTS
 • rozměry a hmotnost: 102 × 46 × 14 mm, 92 g
 • fotoaparát: rozlišení 2MPx, 2,5× digitální zoom
 • paměť: interní paměť 16 MB, slot pro paměťové karty Memory Stick Micro (M2)
 • displej: úhlopříčka 2 palce, aktivní TFT, rozlišení 176 × 220 bodů, 262 tisíc barev
 • konektivita: Bluetooth 2.0 (A2DP)
 • multimédia: přehrávač hudby a videa, FM rádio, video streaming
 • dostupnost a cena: 3. čtvrtletí, 6 500 Kč


Sony Ericsson Z320i: vybarvené véčko

Sony Ericsson Z320i je véčkový telefon s poutavým zaobleným designem, které se bude snažit zaujmout také svojí cenou. Výbava však nepatří mezi úplně nejchudší. Druhé véčko z kategorie telefonů nižší třídy vypadá velice podobně jako Z250i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vnější displej je nahrazen čtveřicí ikon, které signalizují zmeškané události znázorněné symboly. Zobrazovat se zde budou sice jen základní údaje, jako zmeškaný hovor nebo nepřečtená zpráva, ale zato je určitě nepřehlédnete. Poslední z řady čtyř ikon zřejmě bude sloužit jako informace o zapnutém tichém režimu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přední straně telefonu kromě ikon dominuje vystouplá čočka integrovaného fotoaparátu. Fotoaparát disponuje rozlišením 1,3MPx a čtyřnásobným digitálním zoomem. Kvalitu fotografií se můžete pokusit vylepšit pomoci vyvážení bílé, případně vyzkoušet noční režim, bohužel bez přítomnosti přisvětlovací diody či blesku. Do integrované paměti o velikosti 12 MB by se mělo naskládat až 100 fotek. Na rozšíření paměťovou kartou však zapomeňte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Obejít se musíte také bez hudebních funkcí a Bluetooth. Displej je aktivní TFT s rozlišením 128 × 160 pixelů. Datové přenosy jsou zastoupeny GPRS a využijete je při prohlížení wapu nebo při odesílání MMS zpráv či e-mailů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Doplňkové funkce jsou zastoupeny kalendářem, poznámkami, úkolovníkem, budíkem, stopkami, časovačem a kalkulačkou. Podpora Javy nechybí. S počítačem se můžete spojit pomocí infraportu nebo kabelem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Při hmotnosti 90 g nabízí telefon rozměry 87 × 47 × 20 mm. Výdrž baterie je 300 hodin v pohotovosti a 7 hodin při hovoru. Sony Ericsson Z320i bude k dostání v modré a červené barvě a to začátkem třetího čtvrtletí za cenu přibližně 3 500 Kč.

Sony Ericsson Z320i ve zkratce

 • sítě: GSM (900/1800/1900 MHz)
 • rozměry a hmotnost: 87 × 47 × 20 mm, 90 g
 • datové přenosy: GPRS
 • fotoaparát: rozlišení 1,3MPx, 4× digitální zoom
 • paměť: interní paměť 10 MB, dále nerozšiřitelná
 • vnitřní displej: rozlišení 128 × 160 bodů, 65 tisíc barev, úhlopříčka 1,8 palců, aktivní TFT
 • vnější displej: řada čtyř informačních ikon
 • ostatní funkce: e-mailový klient, USB Mass Storage, infraport, wapový prohlížeč, Java, výměnné přední i zadní kryty
 • dostupnost a cena: 3. čtvrtletí, 3 500 Kč


Sony Ericsson Z250i: oblázek za tři tisíce

Nejlevnějším z nově představených telefonů je low-endové véčko Z250i. Za příjemnou cenu 2 900 Kč dostanete stylový mobil, který nikoho neohromí svou výbavou, ale nenáročným uživatelům postačí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klasický vnější displej na tomto přístroji budete hledat marně, je zde zastoupen řadou čtyř ikon. Výhoda tohoto řešení spočívá v čitelnosti prakticky v jakýchkoliv světelných podmínkách. Vnitřní displej s rozlišením 128 × 160 bodů je schopný zobrazit 65 tisíc barev, ale bohužel je pasivní.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Prakticky jediný multimediální nástroj je integrovaný VGA fotoaparát a podpora MMS. Fotografie dále můžete posílat přes infraport. Rádio či MP3 přehrávač zde nenajdete. Vnitřní paměť 10 MB je dále nerozšiřitelná. Podpora Javy, USB mass storage a wapu 2.0 s pomocí technologie GPRS představuje vrchol výbavy tohoto přístroje. Organizační funkce jsou zastoupeny kalendářem, poznámkami, lze si nastavit upomínky a nechybí zde ani budík. O měření času čas se postarají stopky a časovač. Polyfonní vyzvánění, nahrávání zvuku a podpora T9 při psaní zpráv jsou už i v této kategorii samozřejmostí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Oblázkovitý design je doplněn krytem s motivy listů v případě bílého provedení a zajímavým tečkováním na povrchu v provedení černém. Hmotnost těla o rozměrech 85 × 47 × 19,5 mm činí rovných 90 g. Telefon je triální, zavoláte si s ním na frekvencích GSM 900/1800/1900 MHz. Udávána pohotovostní doba je 300 hodin, při hovoru by vám měl vydržet fungovat sedm hodin. Na trh by tento mobil měl přijít během třetího čtvrtletí tohoto roku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Sony Ericsson Z250i ve zkratce

 • sítě: GSM (900/1800/1900 MHz)
 • rozměry a hmotnost: 85 × 47 × 19,5 mm, 90 g
 • datové přenosy: GPRS
 • fotoaparát: rozlišení VGA
 • paměť: interní paměť 10 MB, dále nerozšiřitelná
 • vnitřní displej: rozlišení 128 × 160 bodů, 65 tisíc barev, úhlopříčka 1,8 palců, pasivní CSTN
 • vnější displej: řada čtyř informačních ikon
 • ostatní funkce: USB Mass Storage, infraport, wapový prohlížeč, Java
 • dostupnost a cena: 3. čtvrtletí, 2 900 Kč
Váš názor Další článek: Sony Ericsson K530i: nejlevnější 3G

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson K530i, Sony Ericsson Z250i, Sony Ericsson Z320i, Eri, Měření času, Son, Nov


Určitě si přečtěte

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72