Tři novinky od Nokie - ryze sportovní

Chodíte běhat, cvičit do fitness centra nebo jezdíte na kole? Potom oceníte trojici novinek určených pro volný čas. Neztratíte se, budete vědět kolik jste zhubli a pustíte si k tomu oblíbenou písničku.
Tři novinky od Nokie - ryze sportovní

Zdravý životní styl dnes znamená hodiny dřiny ve fitness centrech nebo aktivity na čerstvém vzduchu. Nokia se rozhodla, že v tom své uživatele maximálně podpoří a uvedla včera trojici novinek se sportovním zaměřením.

Kolumbus by záviděl

První záležitostí je speciální kryt na stále čerstvou outdoorovou novinku Nokii 5140. Tento telefon představený na podzim minulého roku je striktně určen pro použití ve stížených podmínkách, které mohou nastat při sportovní činnosti v přírodě. Sám o sobě je na to skvěle připraven – funkce push-to-talk, vestavěná svítilna, kompas nebo odolnost vůči prachu, vodě a nárazům z něj činí optimální telefon do nepohody.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výrobce se však nespokojil s nabídkou funkcí a přidává další – GPS. Ve speciálním krytu Nokia Xpress-on GPS, který se nebude prodávat s telefonem, nechal vestavět GPS přijímač. Ten bude nabízet očekávané funkce jako jsou aktuální pozice, naplánování trasy, ukládání vytyčených orientačních bodů apod. O zobrazení všech údajů se stará speciální javová aplikace se sbírkou cestovních map. Další potřebné mapy lze následně stáhnout z internetu. Pokud by někomu přibalené mapy nestačily, může zamířit na prodejní stránky Nokie (www.nokia.com/shop) a zakoupit světoznámého průvodce Lonely Planet Guide. 

Klepněte pro větší obrázek

Speciální kryt se zabudovaným GPS značně rozšiřuje dnešní možnost outdoorového telefonu a bude jistě užitečný pro všechny, kteří rádi jezdí po horách na kole či jinak sportují v terénu. V prodeji by se měl objevit během prázdnin.

Vlastnosti:

  • Rozměry: 71.1 x 46.7 x 26.7 mm
  • Hmotnost: 29 g
  • Barva: 4 odstíny
  • Přesnost zobrazení: -/+ 25 m
  • Studený start: 90 s
  • Teplý start: 50 s
  • Opakovaný start: 10 s
  • Rychlost obnovování: 2 s

Požírač kalorií

Dalším novinkou Nokie je zařízení Nokia Fitness Monitor, které může sloužit jako váš osobní trenér při různých sportovních aktivitách. Pomůže vám připravit a monitorovat vytyčené programy pro snížení hmotnosti či zvýšení síly během vaší návštěvy fitness centra i během celého dne.

Klepněte pro větší obrázek

Nokia Fitness Monitor dokáže po celý den zaznamenávat vaši aktivitu. Rozpozná zda jdete či běžíte. Pokud jdete například hrát tenis nebo tancovat. Zvolíte v menu tento druh činnosti a přístroj už ví, kolik kalorií začínáte pálit. Zvolit si můžete mezi šestnácti možnostmi – tenis, tanec, domácí práce apod. Na konci dne přístroj vyhodnotí vaše úsilí a informuje vás o tom, kolik jste za den ušli kilometrů, kolik času jste strávili aktivně a hlavně kolik kalorií jste spálili. Můžete si také nastavit požadovanou hodnotu spálených kalorií a když hranice dosáhnete, dá vám pípnutím najevo, že už můžete přestat. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Všechna uložená data můžete pomocí IrDA portu přenést do Nokie 5140 (či jiného vhodného telefonu), konkrétně do aplikace Fitness Coach diary. Poutavou animaci běžného použití přístroje Nokia Fitness Monitor naleznete na této stránce.

Vlastnosti:

Rozměry: průměr 57 mm, tloušťka 22 mm
Hmotnost: 40 g
Displej: monochromatický 84 x 48 pixelů
Paměť: 128 MB
Pohotovostní doba: 1 týden
Operační doba: 32 h
Baterie: Li-Ion, 200 mAh
Funkce: měření dosažené vzdálenosti, spálených kalorií, počtu kroků a aktivního času
Dostupnost: polovina roku 2004

Nerozbitný repráček

Poslední novinkou, která rozšiřuje použití mobilu Nokie 5140, je Nokia Activity Headset. Jedná se o odolné hlasité handsfree, s nímž můžete tradičně přijímat hovory, ale také poslouchat například radio během sportovní aktivity. Handsfree se může pochlubit i vestavěnou svítilnou. Jedinou nevýhodu představuje způsob napájení trojicí mikrotužkových baterii. Ty jsou relativně drahé a výhodnější volbou by byla vestavěná nabíjecí baterie.

Klepněte pro větší obrázek

Vlastnosti:

Rozměry: 198 x 70 x 42 mm
Hmotnost: 160 g
Rozhraní: Pop-Port
Operační doba: 13 h
Napájení: 3 x AAA baterie
Dostupnost: podzim 2004

Diskuze (12) Další článek: T-Mobile, Samsung a MMS: máme problém

Témata článku: Nokia, Sport, Dnešní možnost, Tanec, Sportovní činnost, Nov, Novinky, Spor


Určitě si přečtěte