Triviální změna, která Applu trvala roky. S iOS 16 zvládnou iPhony zobrazit v liště stav baterie

Trvalo to dlouhé roky, stálo to spoustu kritiky uživatelů, ale nakonec se majitelé iPhonů přeci jen dočkali. Nová verze iOS 16 nečekaně přináší důležitou funkci, kterou postrádali snad všichni jablíčkáři, kteří mají smartphony s Face ID - zobrazení procent stavu baterie iPhonu.


Nejoblíbenější Apple iPhony

Apple iPhone 15 Pro 128GB Apple iPhone 15 Pro 128GB
nabízí 15 obchodů za ceny od 29 989 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 14 128GB Apple iPhone 14 128GB
nabízí 92 obchodů za ceny od 18 770 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 14 Pro 128GB Apple iPhone 14 Pro 128GB
nabízí 80 obchodů za ceny od 24 880 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 92 obchodů za ceny od 16 569 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Apple iPhony


Ne, nejedná se o vtip. S novou betou iOS 16 se v nastavení v sekci baterie objevil nový přepínač, který konečně dovolí aktivovat zobrazení procentuálního stavu baterie. Ve výchozím stavu je ale vypnutý, takže jde pouze o volitelnou funkci pro ty, kterým nestačí pouze grafické zobrazení ikonky baterie.

Návrat dříve samozřejmé funkce

Přestože zejména uživatelům Androidu, taková funkce přijde jako samozřejmá, jablíčkáři dosud zjistili přesný stav baterie v procentech pouze po stažení ovládacího centra, případně museli využít samostatný widget na ploše. Ne vždy tomu ale tak bylo. Ve skutečnosti se dříve jednalo o naprosto samozřejmou součást systému iOS a procenta Apple zobrazoval v liště vždy vlevo od ikonky baterie stejně jako u Androidu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V nastavení baterie u iPhonů s Face ID nově přibyla možnost zobrazení stavu baterie. Procenta se v tomto případě objeví přímo uvnitř ikonky.

Pak ale přišel rok 2017 a iPhone X s jeho ikonickým výřezem v displeji, kterého se telefony od Applu nezbavily dodnes. Výřez byl ovšem tak široký, že si ukousl velkou část horní stavové lišty  firma byla nucena zobrazení procent baterie obětovat ve prospěch důležitějších informací jako je síla signálu, síť, čas či polohové služby. Baterie tak zůstala zobrazena jen graficky. 

Trvalo tak dlouhých 5 let, než někoho v Cupertinu napadlo procenta baterie umístit přímo do samotné ikonky baterie, kde žádné místo navíc nezabírá. Koho se změna netýká jsou akorát uživatelé iPhonů se starým designem včetně nových iPhonů SE, kde se procenta baterie zobrazovala vždy. Aktuálně je nová funkce dostupná v rámci bety, ale na podzim se s plnou verzí dostane ke všem uživatelům.

Zkoušíme nový iOS 16:

Diskuze (98) Další článek: Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, iPhone, Android, Smartphony, Mobilní aplikace, iOS, Baterie, Zajímavosti, Stav baterie, Uživatelé, Zobrazení, Cupertino, Lišta, Ikonka, Telefony s Androidem na Heureka.cz