Triviální změna, která Applu trvala roky. S iOS 16 zvládnou iPhony zobrazit v liště stav baterie

Trvalo to dlouhé roky, stálo to spoustu kritiky uživatelů, ale nakonec se majitelé iPhonů přeci jen dočkali. Nová verze iOS 16 nečekaně přináší důležitou funkci, kterou postrádali snad všichni jablíčkáři, kteří mají smartphony s Face ID - zobrazení procent stavu baterie iPhonu.


Nejoblíbenější Apple iPhony

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 75 obchodů za ceny od 19 435 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 mini 128GB Apple iPhone 13 mini 128GB
nabízí 56 obchodů za ceny od 17 070 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 13 Pro 128GB Apple iPhone 13 Pro 128GB
nabízí 61 obchodů za ceny od 26 790 Kč
Porovnat ceny
Apple iPhone 11 64GB Apple iPhone 11 64GB
nabízí 61 obchodů za ceny od 11 872 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené Apple iPhony


Ne, nejedná se o vtip. S novou betou iOS 16 se v nastavení v sekci baterie objevil nový přepínač, který konečně dovolí aktivovat zobrazení procentuálního stavu baterie. Ve výchozím stavu je ale vypnutý, takže jde pouze o volitelnou funkci pro ty, kterým nestačí pouze grafické zobrazení ikonky baterie.

Návrat dříve samozřejmé funkce

Přestože zejména uživatelům Androidu, taková funkce přijde jako samozřejmá, jablíčkáři dosud zjistili přesný stav baterie v procentech pouze po stažení ovládacího centra, případně museli využít samostatný widget na ploše. Ne vždy tomu ale tak bylo. Ve skutečnosti se dříve jednalo o naprosto samozřejmou součást systému iOS a procenta Apple zobrazoval v liště vždy vlevo od ikonky baterie stejně jako u Androidu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V nastavení baterie u iPhonů s Face ID nově přibyla možnost zobrazení stavu baterie. Procenta se v tomto případě objeví přímo uvnitř ikonky.

Pak ale přišel rok 2017 a iPhone X s jeho ikonickým výřezem v displeji, kterého se telefony od Applu nezbavily dodnes. Výřez byl ovšem tak široký, že si ukousl velkou část horní stavové lišty  firma byla nucena zobrazení procent baterie obětovat ve prospěch důležitějších informací jako je síla signálu, síť, čas či polohové služby. Baterie tak zůstala zobrazena jen graficky. 

Trvalo tak dlouhých 5 let, než někoho v Cupertinu napadlo procenta baterie umístit přímo do samotné ikonky baterie, kde žádné místo navíc nezabírá. Koho se změna netýká jsou akorát uživatelé iPhonů se starým designem včetně nových iPhonů SE, kde se procenta baterie zobrazovala vždy. Aktuálně je nová funkce dostupná v rámci bety, ale na podzim se s plnou verzí dostane ke všem uživatelům.

Zkoušíme nový iOS 16:

Diskuze (98) Další článek: Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, iPhone, Android, Mobilní aplikace, Smartphony, iOS, Baterie, Zajímavosti, Cupertino, Lišta, Uživatelé, Ikonka, Stav baterie, Zobrazení, Telefony s iOS na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

Výrobci upouštějí od testování v Dxomark. Pokud nemá telefon šanci na první místo, nestojí to za to

** Mobilní výrobci přestali Dxomarku posílat telefony na testování ** Výsledky DXO se stále používají, tak v čem je problém? ** Pokud nemá telefon šanci na první místo, testování se nevyplatí

Martin Chroust
FotomobilyDxOMarkFocení mobilem
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby
David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

Vybíráme nejlepší fotomobily současnosti. Dobře mohou fotit i telefony za 6 tisíc

** Smartphony válcují nejen levné, ale už i pokročilé kompakty ** Vlajkové modely jsou skoro jistota, dobře fotí ale i levnější přístroje ** Po kterých fotomobilech byste měli aktuálně sáhnout?

Jan Pánek
FotomobilyVýběry
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony