Trumpova ekonomická šikana pokračuje. Vyhrožuje zemím, které zvolí nedůvěryhodné dodavatele 5G

Trumpova administrativa nadále lobuje za omezení obchodů čínské společnosti Huawei. Americký velvyslanec v Německu Richard Grenell na Twitteru prohlásil, že jej Donald Trump v telefonickém hovoru instruoval, že kterákoliv země spolupracující s nedůvěryhodným dodavatelem 5G technologie ohrozí výměnu informací s USA na nejvyšší úrovni.

Velká Británie a Francie, největší spojenci USA v Evropě, nedávno oznámili, že za zpřísněných pravidel umožní účast Huawei na budování 5G sítí. Oficiální reakce USA byly zdrženlivé, ale Trumpa osobně údajně tento přístup rozhněval. V Německu postoj k Huawei teprve řeší, Trump proto evidentně lobuje za svůj postoj.

Po podpisu první fáze dohody je sice americko-čínská obchodní válka ve fázi zklidňování, ale Trumpovo tažení proti Huawei pokračuje. Na venek mluví o bezpečnostních rizicích, ale komentátoři se přiklánějí k ekonomickým zájmům a Trumpovo jendání označují za ekonomickou šikanu. Budování sítí 5G bude samo o sobě velkou obchodní příležitostí, ale hlavně poslouží jako zásadně důležitá platforma pro novou generaci ekonomiky blízké budoucnosti.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (46) Další článek: Mučení Samsungu Galaxy Z Flip. UTG sklo na displeji je přelepené plastovou fólií

Témata článku: Sítě 5G, Kauzy, Kauza Huawei, USA, Twitter, Hospodaření a finance, Strategie, Trump, Dodavatel, Rich, Šikana, Fáze, Francie, Donald Trump, Velká Británie, Německo, Budování, Evropa, Trumpova


Určitě si přečtěte