Tržby z 5G smartphonů už mají převahu. Největší díl koláče si ukousnul Apple

Společnost Counterpoint vydala zajímavou analýzu ukazující podíl 5G smartphonů na tržbách ze všech prodaných telefonů. Ukazuje se, že adopce 5G sítí v telefonech probíhá rychleji, než tomu bylo v případě sítí 4. generace. V prvním kvartále letošního roku totiž 39 procent ze všech prodaných telefonů nabízelo 5G. Tyto smartphony se přitom na celkových příjmech výrobců podílely z 69 procent. Prodávat 5G smartphone tak rozhodně není prodělečná činnost...

Na grafu je vidět skokové zvýšení tržeb v posledním čtvrtletí loňského roku, kdy se začaly prodávat iPhony 12 . Od té doby prodeje 5G telefonů stále rychle rostou, což je dáno i postupným rozšiřováním dostupnosti 5G do levnějších telefonů. Některé značky tak mají v portfoliu desítky modelů s 5G, ovšem paradoxně je to stále Apple, který v počtu prodaných 5G telefonů i v tržbách „o parník“ dominuje.

V prvním čtvrtletí více než třetina všech prodaných 5G telefonů nesla logo nakousnutého jablka. Druhý největší podíl v prodejích měl Samsung a Oppo, kteří se srovnali na metě 13 %. V samotných tržbách z prodaných telefonů pak jasně dominuje Apple. iPhony 12 totiž představovaly 53 % tržeb ze všech prodaných smartphonů dohromady. 

Vize sítí 5G z roku 2019:

Druhé největší tržby měl opět Samsung se 14 procenty. Zbylé značky paběrkují se 7 procenty a méně. Díky tomu, že se 5G stále rozšiřuje do levnějších modelů, je pravděpodobné, že se převaha Applu začne brzy zmenšovat.

Zdroj Counterpoint

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (10) Další článek: Lidé si zvykli kupovat nejdražší iPhony. Telefony už ale tak často nemění

Témata článku: Apple, Oppo, Samsung, Vivo, Xiaomi, Smartphony, 5G, Sítě 5G, Mobilní sítě, Analýza, Counterpoint, Prodeje smartphonů, Koláč, Telefon, Tržby, Největší díl, PřevahaPodvodníci už útočí na betu chystané akce Call of Duty: Vanguard

Podvodníci už útočí na betu chystané akce Call of Duty: Vanguard

Titul ještě není ani pořádně venku a cheateři už mají plné ruce práce.

Michal Maliarov
Call of Duty: VanguardVideo
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze mobilu Realme GT 5G. Stylový závodník za skvělou cenu

Recenze mobilu Realme GT 5G. Stylový závodník za skvělou cenu

**Telefon má velmi dobrý poměr cena/výkon **Oproti jiným vlajkovým lodím má několik slabin **Ve své cenové třídě téměř však nemá konkurenci

Jan Pánek
Vyšší třídaRecenze
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment