TTPCom B’ngo: Nokia N-Gage za babku

V souvislosti s veletrhem v Cannes přinášíme horkou novinku v podobě našlapané herní konzole B’ngo, která je v současnosti jediným vážným soupeřem pro podobné zařízení od Nokie. Neuvěřitelná je hlavně její cena.
TTPCom B’ngo: Nokia N-Gage za babku

Cesta, kterou razí herní konzole od Nokie je pro mnohé mobilní uživatele velice atraktivní, avšak překážkou zůstává cena. Přestože je zdůvodnitelná – zařízení disponuje funkcemi „nejnašlapanějších“ mobilních telefonů a ještě umí o mnoho více – je pro cílovou skupinu poměrně vysoká. Hrát si chce převážně mládež, ale ta většinou nedisponuje patřičným obnosem.

Relativně laciným řešením proto může být nová herní konzole od společnosti TTPCom s prapodivným Klepněte pro větší obrázekoznačením B’ngo, která se na má na trhu objevit za neuvěřitelnou cenu 200 dolarů. S největší pravděpodobností se již jedná o cenu dotovanou operátory. Svou premiéru si odbude dnes na veletrhu v Cannes.

Konzole B’ngo je silná i na poli obyčejné mobilní komunikace. Za atraktivním vzhledem je ukryt plnohodnotný triální mobilní telefon, který se může pochlubit nepřebernou nabídkou funkcí. První pohled však uvízne na velkém barevném displeji. Ten má rozlišení 116 x 220 pixelů a zobrazí až 65 000 barev. To už je slušný základ pro jakoukoli hru. K velkému displeji přidejte ještě GPRS třídy 10, Bluetooth, podporu aplikací napsaných v jazyce Java nebo C++. Multimediální zprávy jsou spjaty s integrovanou kamerkou DSC a vše uzavírá polyfonní vyzvánění. Někdo by si mohl říci, že je toho dost na neznámou společnost. Opak je však pravdou, TTPCom je ostřílený mazák, který stojí i za vznikem módní značky Xelibri.

Hlavním lákadlem konzole B’ngo budou hry a multimedia. Her, které poběží na speciální herní platformě WGE (Wireless Graphics Engine), je v současnosti připraveno asi sto. Za jejich vznikem stojí společnosti jako Elite, Digital Bridges nebo ITE. Herní konzole však ukrývá i jednu zákeřnost – DRM (Digital Rights Management). Je to software „chránící“ před nelegálním softwarem a hudbou.  Naštěstí hned od startu naleznete v B’ngo připraveno šest her. Hry je možno hrát i s dalšími protivníky (může jich být až osm). 

Ve zkratce:

  • Mobilní zařízení TTPCom B’ngo
  • Síť: 900/1800/1900 MHz
  • Displej: LCD, 176 x 220 pixelů, 65 000 barev
  • GPRS: třídy 10
  • Zprávy: SMS (T9), EMS a MMS
  • Stahování: vyzvánění, obrázky, animace a spořiče, hry
  • Hry: šest
  • Další funkce a vlastnosti: Java, C++, integrovaná kamerka, Bluetooth, WAP 2.0, polyfonní vyzvánění.

Koncová cena – 200 dolarů

Diskuze (4) Další článek: T-Mobile vylepšil hlasovou schránku a spustil registr hovorů

Témata článku: Nokia, Nokia N-Gage, BingoŠvýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

Švýcaři legalizovali sebevražednou kapsli Sarco vytištěnou na 3D tiskárně

** Firma Exit International chce usnadnit proces asistované sebevraždy ** Jako řešení nabízí „kapsli“ Sarco vytištěnou na 3D tiskárně ** S důstojným odchodem pomůže dusík a umělá inteligence

Karel Kilián
ŠvýcarskoSebevraždaTechnologie
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Recenze mobilní hry PUBG: New State. Nová hra nebo velký update?

Recenze mobilní hry PUBG: New State. Nová hra nebo velký update?

Je čas na další battle royale. Pokračování PUBG Mobile je tu...

Ladislav Novák
Mobilní hryPUBGRecenze
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Matrix Awakens oficiálně oznámen. Předvede, co umí Unreal Engine 5

Fanoušci si všimli zařazení Matrixu Awakens do digitálních obchodů už před pár dny. Epic ale nyní přichází s oficiálním oznámením.

Martin Nahodil
Matrix AwakensTechnologie