Tuning, o který nikdo nestál. Kutil do smartphonu s Androidem integroval Lightning port

Před několika měsíci na internetu vyvolal pozdvižení kutil, který vytvořil první iPhone na světě s USB-C portem. Telefon dokonce fungoval a byl vydražen v aukci za šílenou cenu. Kromě toho ale kutil známý jako Kenny Pi inspiroval mnohé další. V poslední době se totiž objevují ještě bláznivější experimenty jako například nedávno předělaný iPhone s větráčkem a dvojitou baterií.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Navzdory tomu, jak zbytečné se to může zdát se kutilovi opravdu podařilo do telefonu s Androidem integrovat Lightning port (obr.: Kenny Pi)

Kenny Pi se však nyní po čase opět ozývá, a to s ještě šílenějším nápadem. Tentokrát totiž šel přesně opačnou cestou a do telefonu s Androidem implementoval Lightning konektor z iPhonu. Přestože jde opět o první podobný počin na světě nad jeho využitím zůstávají otazníky. 

Samsung Galaxy A51 A515F 4GB/128GB Dual SIM Samsung Galaxy A51 A515F 4GB/128GB Dual SIM
nabízí 2 obchody za ceny od 4 689 Kč
Srovnat ceny na Živě

V rozhovoru pro Engadget však kutil prozradil, že Lightning se do Androidu přidával daleko snadněji, než v opačném případě. Jako důvod uvedl to, že má nyní více zkušeností ale také kvalitu zpracování telefonu. Přesto se setkal s výzvou v kompatibilitě Apple kabelů, které by normálně s jiným telefonem nepracovali. Systém tak musel oklamat tak, aby se použitý Samsung pro Lightning tvářil jako iPhone.

K experimentu autor použil telefon Samsung Galaxy A51 a jak ukázal, přidaný konektor je u telefonu plně funkční a dá se použít pro nabíjení i datový přenos. Narozdíl od prvního počinu s iPhonem a USB-C však zde zůstává otázka, kdo by o takovou raritu vlastně stál. Sám autor dodává, že šlo hlavně o pokus čistě pro zábavu a zveřejnění pokusu schválně pro odlehčení naplánoval na 1. duben. 

Apple iPhone 13 ve stylu švýcarských hodinek:

Diskuze (6) Další článek: BLESKmobil naděluje. SIM karta do konce dubna za půlku, za dobití 300 Kč polovina dat navrch

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Samsung, iPhone, Android, Smartphony, Internet, USB-C, Experiment, Lightning, Samsung Galaxy A51, SMA, Port, Zveřejnění, Tuning, Telefon, Lightning port, Apple iPhone na Heureka.cz