Twitter pozastavil účet Donalda Trumpa. Pokud nesmaže tweety, bude zrušen

Dosluhující americký prezident Donald Trump využívá všechny možné i nemožné možnosti, aby zvrátil potvrzení loňských výsledků prezidentských voleb oběma komorami amerického Kongresu. Trump při vystoupení ve Washingtonu opět označil volby za podvržené, čímž přispěl k eskalaci násilí. Jeho přívrženci vtrhli do Kapitolu a při incidentu několik lidí zemřelo. S podobnou rétorikou Trump pokračuje i na Twitteru, který si ale nenechá nic líbit, a tak Trumpovi na 12 hodin suspendoval přístup k účtu.

Twitter zažádal o odstranění tří tweetů, které odporují pravidlům „Civic Integrity Policy“, která byla přijata v říjnu 2020, když se schylovalo k prezidentským volbám. Trump má aktuálně účet pozastavený a běží mu čas, ve kterém musí tři tweety sám odstranit. Jakmile to udělá, bude mu účet po 12 hodinách opět zpřístupněn, pokud to neučiní, jeho účet zůstane uzamčený.

Souboj Trumpa a Twitteru trvá již delší dobu, ovšem to, co se na této sociální síti  stalo v posledních 24 hodinách, nemá obdoby. Twitter nejdříve příspěvky Trumpa označoval varovným textem, který byl k jeho příspěvkům připojen už nespočetněkrát. Tentokrát na nich poukazoval na „hrozbu násilí“ a odkazoval na oficiální stránky s výsledky prezidentských voleb. Následně Twitter u Trumpových příspěvků zakázal reakce a retweety, a protože to k ničemu nevedlo, došlo k zablokování účtu.

Trump Twitter používá jako hlavní zbraň pro tvrzení o zfalšovaných a zmanipulovaných volbách. Dosluhující americký prezident však až dosud pro svá obvinění neměl žádné důkazy. Setkání obou komor v Kapitolu, které má (možná trochu ironicky) ústy současného víceprezidenta Mika Pence potvrdit výsledky prezidentských voleb, v době vydání článku i nadále pokračuje. Ve Washingtonu v tuto chvíli platí zákaz nočního vycházení a Trump si už nemůže postěžovat ani na Twitteru...

Aktuální dění v americkém Capitolu můžete sledovat zde.


Aktualizováno 8. ledna 7:40: Dosluhující americký prezident Donald Trump dnes nad ránem dostal zpět přístup ke svému Twitterovému účtu, protože splnil podmínky a odstranil tři tweety, ve kterých mezi řádky vybízel k násilí. Následně na svém Twitteru publikoval video, ve kterém reaguje na události posledních dvaačtyřiceti hodin.

Podle mnohých však hodlá Trump ve své stávající rétorice nadále pokračovat a sociální sítě jsou připraveny. V případě dalšího porušení pravidel bude následovat okamžitý ban. Samotný Twitter již dříve avizoval, že Trumpovi, jako prezidentovi USA, na sociálních sítích prošlo mnohé, jakmile však zase bude běžným občanem spojených států (po 20. lednu letošního roku), nebudou se jej týkat speciální podmínky Twitteru pro politiky. Jakékoliv pochybení a porušení podmínek tak bude okamžitě trestáno stejně jako u „běžných“ uživatelů.

Diskuze (57) Další článek: Nejvýkonnější Android současnosti? Podle benchmarku Antutu je to Xiaomi Mi 11

Témata článku: , , , , , , Prezidentská volba, Kapitol, Porušení pravidel, Safe, January, Příspěvek, Three, Donald Trump, Washington, Násilí, Washington DC, Americký prezident, Účet, Kongres, Tweet, Volby