Twitter v mobilu: ulevte si kdekoliv

Vytipovali jsme pro vás nejlepší Twitter aplikace pro Windows Mobile, Symbian, iPhone, Android a BlackBerry.
Klepněte pro větší obrázek 
Článek vyšel v časopise Computer 20/09

Windows Mobile

Prakticky jediným použitelným nástrojem pro Twitter na Windows Mobile je placený program Twikini. Aplikace stojí necelých pět dolarů s tím, že si zdarma můžete vyzkoušet čtrnáctidenní zkušební verzi. Twikini nabízí nativní vzhled Windows Mobile s možností přizpůsobení, podporuje odesílání obrázků na TwitPic, zkracuje internetové odkazy přes bit.ly a tinyurl.com, spolupracuje s mobilním Windows Media Playerem, takže můžete vkládat právě přehrávané skladby, a umožňuje odesílat soukromé zprávy. Velikou nevýhodou je skutečnost, že Twikini nenačítá do cache paměti již načtené twíty, pouze obrázky uživatelů. Pokud tedy budete načítat seznam nových zpráv, již přečtené se načtou znovu. Je proto dobré nastavit, jaké množství zpráv se má načíst. Twikini umožňuje běh na pozadí a upozorňuje na nově přijaté zprávy. Podporováno je i více uložených účtů.

Klepněte pro větší obrázek 

Symbian

Také pro Symbian je ten nejlepší klient placený. Jmenuje se Gravity, vyjde vás zhruba na 200 Kč a dostupná je jak varianta pro dotykový Symbian, tak i jeho předchozí generaci. Za své peníze ovšem dostanete opravdu vyspělého klienta. Podporována je správa více účtů, obrázky můžete nahrávat na několik nezávislých služeb včetně TwitPic či Posterous, veškeré v příspěvcích uvedené odkazy lze rovnou načíst v internetovém prohlížeči, zprávy se načítají a zůstávají v historii a velice příjemné je i ovládání. U každého uživatele navíc lze zobrazit podrobné informace. Vytvářet si můžete i seznamy uživatelů, a filtrovat tak zprávy, ukládat je možné i oblíbené twíty a mnoho dalšího.

Klepněte pro větší obrázek 

Z dalších klientů pro Symbian je možné využít třeba v Javě napsaný Twibble, který je však poněkud pomalý a na dotykových přístrojích nefunguje korektně, vyzkoušet můžete i Tweets60 a Twim, případně ShoZu, které zvládá i Facebook.

iPhone a iPod touch

Jestli na iPhone existuje hodně aplikací jednoho druhu, pak jsou to právě prográmky pro Twitter. Spousta jich je zcela zdarma, přičemž z těch volně dostupných je bezesporu nejkvalitnější TwitterFon. Základní edice sice občas mezi příspěvky zobrazí reklamní proužek a neumí například měnit barevné schéma, určitě to ale překousnete. Edice s označením Pro tyto věci eliminuje a přidává několik funkcí navíc, vyjde vás na 5 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek 

Z plně placených programů uživatelé nejvíce oceňují Tweetie, který právě vyšel ve druhé verzi. Za 3 dolary získáte vyspělého klienta s podporou více uživatelských účtů, příjemným vzhledem, velmi přívětivým ovládáním ve stylu nativních aplikací iPhone, vkládání obrázků, prohlížení uživatelských profilů, ukládání oblíbených twítů a mnoho dalšího. Často využívaný je i Twitterrific Premium za 10 dolarů, případně jeho zdarma dostupná okleštěná verze. AppStore nabízí těchto aplikací opravdu hromadu, můžete je proto snadno vyzkoušet.

Android

Android je mladý systém a Twitter aplikací prozatím takové množství nemá, nicméně do budoucna nabízí veliký potenciál pro to, aby se to změnilo. V současné době mnoho uživatelů dává přednost aplikaci Twidroid. Ta nabízí možnost sledovat profily uživatelů a přímo nastavovat, zda je chcete sledovat, či nikoliv, umožní navázat Twitter kontakty na kontakty v telefonu, což umožňuje například přímé psaní soukromé zprávy, zvládá zkracování internetových adres, nahrávání na servery s obrázky a příjemné ovládání.

Klepněte pro větší obrázek 

Vyzkoušet můžete i jednoduché programy Twitta, Twoid či Twit2Go. Existují i aktivní widgety přímo na plochu systému.

BlackBerry

U BlackBerry figurují dva evergreeny – TwitterBerry a UberTwitter. První zmiňovaný je jednoduchý klient vypisující příspěvky přehledně pod sebe s maximálním využitím místa. Není přímo integrován do systému, twíty se vám proto nebudou zobrazovat v unifikovaném rozhraní zpráv, nicméně odsud váš příspěvek napsat jde. Je možné vkládat i zkrácené adresy či nahrávat obrázky. TwitterBerry vyniká nativním a jednoduchým vzhledem, rychlostí, načítáním do historie a ovládáním. UberTwitter pak přináší zcela vlastní vzhled, integruje se však do systému a veškeré nové příspěvky se vám tak zobrazují ve složce se zprávami. Nyní vyšlo najevo, že RIM chystá přímo oficiálního Twitter klienta.

Klepněte pro větší obrázek 
Diskuze (14) Další článek: Garmin-Asus nüvifone M20: Windows Mobile 6.5 oficiálně a zdarma

Témata článku: Android, Smartphony, Windows, Software pro mobily, Sociální sítě, Symbian, Twitter, Apple iPhone 4GB, Maximální využití, Mobil, Základní edice, Jednoduchý vzhled, MOBI, Aktivní widget, Velký potenciál, Použitelný nástroj, Telefony s Androidem na Heureka.czVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze monitoru Huawei MateView GT 34. Slušný monitor, který zbytečně láká na nesplněné

Recenze monitoru Huawei MateView GT 34. Slušný monitor, který zbytečně láká na nesplněné

** Základní 34" monitor bez dodatečné výbavy ** 165 Hz je rychlejší než možnosti VA technologie ** HDR lze zapnout, moc poznat není

Tomáš Holčík
HuaweiMonitoryTesty
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

Vybrali jsme 15 smartphonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Pod stromečkem udělají radost

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 15 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až třináct tisíc korun

Jan Láska
Střední třídaSmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

Vybrali jsme 17 nejlepších chytrých hodinek a náramků pod stromeček. Začínají už na tisícovce

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí ** Vybírejte od jednoduchého náramku po našlapané sporttestery

Martin Chroust
Hodinky
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android