Týden mobilně 123: s první dotykovou Nokií

Že Nokia zaspala dobu dotykových smartphonů? Kdepak. Sama přišla s takovým mobilem už v roce 2003, tedy dlouho před iPhonem i Androidy.
Týden mobilně 123: s první dotykovou Nokií

V aktuálním vydání Týdne mobilně si prohlédneme finský retro skvost, za který by leckterý mobilní sběratel zaplatil nemalou částku. Plně funkční prototyp Nokia 7700 s dotykovým displejem a Symbianem naznačil už v roce 2003 cestu, kterou se měli Finové vydat. Dost možná by dnes neexistovala žádná spolupráce s Microsoftem a Nokia se Symbianem by byla na neotřesitelné pozici mezi světovými výrobci. Bohužel Finové tento model a jeho následovníky tehdy vyhodnotili jako slepou uličku a další dotykový Symbian byl vyroben až v roce 2008.

Abychom jen nevzpomínali, nabídneme videopohled na čerstvou novinku Nokii Asha 303 a také se seznámíme s praktickým bezpečnostním zařízením do auta EMA. Závěr bude patřit zamyšlení nad tím, jaká bude osud našeho nejmenšího operátora U:fona, zejména v souvislosti s připravovanou aukcí volných frekvencí.

Klepněte pro větší obrázek
  • 00:32 – první dotykový symbianový smartphone Nokia 7700
  • 09:49 – elektronický mikroalarm do auta EMA
  • 14:56 – první pohled na Nokii Asha 303
  • 20:53 – U:fon je opět na prodej, závěr
Diskuze (73) Další článek: Výrobci BlackBerry se nedaří, chce se zaměřit jen na firmy

Témata článku: Video, Týden mobilně, Nokia Asha 303, Bezpečnostní zařízení, Dot, První dotyk, Týden, Mobil, Dotyk, T - Mobil, MOBI


Určitě si přečtěte