Týden mobilně 224: bezdrátové nabíjení pro všechny

Bezdrátové nabíjení není jen výsadou několika nejvyšších modelů smartphonů. Do většiny telefonů můžete tuto funkci přidat dodatečně.

Google tento týden naplno vstoupil do byznysu s tzv. „wearables“, tedy nositelnými zařízeními. Představil vlastní platformu Android Wear, která poslouží hodinkám, chytrým náramkům a dalšímu příslušenství. Jako první se s konkrétními chytrými hodinkami postavenými na Android Wear přihlásila Motorola a LG.

Český trh je bohatší o dva nové virtuální operátory. Ze šedého virtuála se na oficiálního v síti T-Mobile rekrutoval Plus4U, se zcela novým virtuálem Gorila mobil zaměřeným na mobilní data přišla Telefónica.

Na českém trhu se začal prodávat levný smartphone Huawei Ascend Y530, který se pravděpodobně brzy dostane do žebříčku nejlépe prodávaných telefonů u našich operátorů. Do nabídky jej od dubna zařadí T-Mobile a O2.

Chtěli byste ve svém mobilu bezdrátové nabíjení, i když mu jeho výrobce tuto vymoženost původně nedopřál? Pak můžete vyzkoušet univerzální řešení, které funguje pro velkou část mobilů. V nabídce jej má například specialista na nabíjení elektroniky PowerGuy.cz.

  • 01:02 – smartphone Huawei Ascend Y530
  • 09:10 – platforma pro nositelná zařízení Android Wear
  • 15:51 – virtuální operátoři Gorila mobil a Plus4U
  • 22:21 – bezdrátové nabíjení (skoro) pro každá mobil
Diskuze (41) Další článek: Testujeme novinku jara: Samsung Galaxy S5 [video]

Témata článku: Týden mobilně, Video, Wear OS, Bezdrátové nabíjení, Nabíjení, Huawei Ascend Y530, MOBI, Prodávaný telefon, T - Mobil, Týden, Pro +, Mobil