Týden mobilně 552: Divné Pixely, ještě divnější aukce a krásné nové technologie

Týden mobilně 552: Divné Pixely, ještě divnější aukce a krásné nové technologie

Vrátíme se k událostem minulého týdne, které jsme nestihli okomentovat v minulém dílu pořadu. Nové Pixely? Divné, divné a divné. Bude tohle Googlu fungovat? Pak je tu oznámení ČTÚ o počtu účastníků aukce, aniž by nám řekl, které firmy to jsou. Divné? Ano. A bohužel to jen navazuje na divné události, kterých jsme od začátku roku v českých telekomunikacích svědky.

Sbírka drobných zpráv technologického rázu: Zaujaly nás malé samoobsluhy Amazonu, kde se platí scanem dlaně, batoh od Googlu a Samsonite, pomocí kterého lze ovládat mobil, a líbí se nám i to, že s O2 teď můžete jednat přes Whats App:

Nostalgii v nás probudil drobný dárek od Instagramu, naopak do budoucnosti nakukuje ohebná Motorola Razr 5G. Novinky má také Realme a znovu jde o agresivní mix bohaté výbavy a nízké ceny. Tentokrát jsme kupodivu více zvědaví na levnější z dvojice modelů…

A konečně je tu Apple, který v úterý představí rodinku jménem iPhone 12 a snad i pár dalších hraček:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (2) Další článek: Google posiluje identitu a mění loga klíčových služeb. Podívejte se na nové ikonky Gmailu, Disku a spol.

Témata článku: Video, Sítě 5G, Technologie, Týden mobilně, Aukce, Instagram, Google, Komentář, Pixel, Díl pořadu, Whats APP, Batoh


Určitě si přečtěte

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

Testujeme Samsung Galaxy S21 Ultra: Když chcete smartphone bez kompromisů

** Včera jej Samsung představil, dnes pro vás máme první dojmy ** Galaxy S21 Ultra je povedené univerzální zařízení od Samsungu ** Líbit se vám bude foťák i podpora stylusu

Martin Chroust | 72

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 28

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109