Týden mobilně 552: Divné Pixely, ještě divnější aukce a krásné nové technologie

Týden mobilně 552: Divné Pixely, ještě divnější aukce a krásné nové technologie

Vrátíme se k událostem minulého týdne, které jsme nestihli okomentovat v minulém dílu pořadu. Nové Pixely? Divné, divné a divné. Bude tohle Googlu fungovat? Pak je tu oznámení ČTÚ o počtu účastníků aukce, aniž by nám řekl, které firmy to jsou. Divné? Ano. A bohužel to jen navazuje na divné události, kterých jsme od začátku roku v českých telekomunikacích svědky.

Sbírka drobných zpráv technologického rázu: Zaujaly nás malé samoobsluhy Amazonu, kde se platí scanem dlaně, batoh od Googlu a Samsonite, pomocí kterého lze ovládat mobil, a líbí se nám i to, že s O2 teď můžete jednat přes Whats App:

Nostalgii v nás probudil drobný dárek od Instagramu, naopak do budoucnosti nakukuje ohebná Motorola Razr 5G. Novinky má také Realme a znovu jde o agresivní mix bohaté výbavy a nízké ceny. Tentokrát jsme kupodivu více zvědaví na levnější z dvojice modelů…

A konečně je tu Apple, který v úterý představí rodinku jménem iPhone 12 a snad i pár dalších hraček:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (2) Další článek: Google posiluje identitu a mění loga klíčových služeb. Podívejte se na nové ikonky Gmailu, Disku a spol.

Témata článku: Technologie, Video, Týden mobilně, Sítě 5G, Aukce, Pixel, Google, Instagram, Komentář, Díl pořadu, Whats APP, BatohNovela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

Novela DPH je hotová. Od října se i v Česku bude platit daň za zásilky do 22 eur. Možná…

** V EU se od léta daní všechny mimoevropské zásilky ** Skončilo osvobození pro ty nejlevnější do 22 eur ** Česko nestihlo schválit vlastní novelu a fungovalo zde jakési bezčasí

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny