Týden mobilně 555: Záplava výhodných akcí, krásné nové sítě a další mizející nabíječky

Týden mobilně 555: Záplava výhodných akcí, krásné nové sítě a další mizející nabíječky

Minulý Týden nám sebral iPhone 12, takže jsme měli co dohánět! Epidemie a blížící se vánoce spustily neuvěřitelnou sérii akcí u mobilních operátorů. Zaměřují se hlavně na žáky, studenty, jejich učitele a seniory:

Minulý týden jsme řešili chybějící nabíječku v balení iPhonu 12, konkurenty, kteří si z Applu utahují a tipovali jsme, že ti samí začnou Apple na jaře následovat. Omyl, stihnou to dříve. Huawei sebral plastový kryt z krabičky Mate 40 Pro už teď a spekuluje se, že Samsung to u nového vlajkového modelu udělá hned po novém roce. A Když už zmiňujeme iPhone 12, tak displej je opravdu odolnější proti rozbití, zato se škrábe, jen se na něj křivě podíváte…

Hodně se dělo kolem sítí. Slavná česká 5G aukce se rozeběhne v půlce listopadu, ale už teď tušíme, že výstavba proběhne bez Huawei. Jinak T-Mobile spouští „veřejné 5G demo“ právě dnes a Nokia postaví síť pro NASA na Měsíci.

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (6) Další článek: Jak fotí Poco X3 NFC

Témata článku: Video, Sítě 5G, Koronavirus, Mobilní pavlač, Dražba, Týden mobilně, Nabíječka, Vodafon Vánoce, Síť, Nová síť, Záplavy, Výhodná akce, T-Mobile Vánoce


Určitě si přečtěte