Týden mobilně: Konflikt Facebook vs. Apple. V jeho centru je soukromí uživatelů

Týden mobilně: Konflikt Facebook vs. Apple. V jeho centru je soukromí uživatelů

Konflikt mezi Applem a Facebookem se stupňuje. Apple v nejnovější aktualizaci iOS 14.5 dává uživateli na výběr, zda povolí aplikacím, aby o něm sbíraly při používání nejrůznější data a ta potom využily při nabízení personalizované reklamy. Z provizí z kliknutí na reklamu přitom získávají většinu příjmů prakticky všechny bezplatné sociálních sítí, včetně Facebooku a Instagramu.

Facebook teď uživatelům nepřímo „hrozí“, že když sledování zakážou, nemusely by být jeho aplikace zdarma, což dosud všichni považují za samozřejmost. Apple se v tomto směru postavil jednoznačně za své uživatele. Jenže co je pro ně vlastně lepší – nechat se sledovat a mít „reklamy na míru“, nebo sledování zakázat a mít stejný objem reklam, ale úplně náhodných a tedy naprosto nerelevantních?

O čem byla řeč:

Diskuze (1) Další článek: Earth View je nejkrásnější služba, jakou Google udělal. Stáhněte si mraky úžasných tapet ze satelitu

Témata článku: Apple, Video, Aplikace, iOS, Týden mobilně, Facebook, Reklama, Harmony OS 2.0, Instagram, Soukromí, Uživatelé, Soukromí uživatelů, Konflikt


Určitě si přečtěte

T-Mobile rozdává data. Zdarma, pro všechny, bez omezení objemem či rychlostí
Filip Kůžel
Neomezená dataZdarmaT-Mobile
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Garmin překvapil levným sporttesterem a LTE hodinkami pro náročné
Martin Chroust
HodinkyGarmin