Týden mobilně: Smutný příběh pokračuje. Proč mají češi stále drahá mobilní data?

Předražená mobilní data - v České republice věčné téma. Situaci měl změnit příchod čtvrtého operátora či aukce kmitočtů pro 5G sítě a zlevnění populisticky slibovali dokonce i někteří politici. Na nic z toho ale nakonec nedošlo, ve finále máme druhá nejdražší data v Evropě a dokonce, podle některých cenových analýz, patříme mezi nejhorší dvacítku zemí na celém světě!

Proč cenově konkurujeme drahým zemím jako Seychely, Kypr, Řecko a jsme dokonce dražší, než některé africké státy, kde je vytížení sítím mnohem menší než u nás? Přitom ve světě máme úplně jiné země, kterými bychom se v našich luzích a hájích měli inspirovat. Jak ukazuje například aktuální akce Datamanie od O2, tak ve výjimečných případech lze najít i dobrou nabídku. Co to tedy o naší zemi a nátuře vypovídá? Necháme si všechno líbit nebo jen prostě čekáme na „podpultovky“?

O čem byla řeč:

Diskuze (62) Další článek: Odolné sklo Gorilla Glass DX/DX+ vylepší optiku mobilních fotoaparátů

Témata článku: Huawei, LG, , , , , , , , , , , Operátor, Data, Řecko, Kypr, Pro +, Seychely, T Mobil, Smutný příběh, PEGA, Evropa, Věčné téma, Česká republika,