Týden mobilně: Státy, regulátoři a režimy proti velkým firmám. Co z toho má zákazník?

Týden mobilně: Státy, regulátoři a režimy proti velkým firmám. Co z toho má zákazník?

Přestože smartphony již neodmyslitelně patří k našemu životu, jedná se o relativně mladý trh, který ještě nedávno rychle rostl a státy a regulátoři mu nechávali poměrně velkou svobodu. To se však poslední roky začalo měnit a na velké výrobce začali více tlačit a regulovat. Někdy je regulace ve prospěch zákazníka, některá nařízení jdou naopak až za hranu.

Se stejným problémem se setkáme přitom všude po světě. USA a Korea bojují, aby Apple s Google nabídli vývojářům alternativní platby. Rusko a využívá legislativy ke vnucení či odstranění některých aolikací. V Číně některé agentury či bezpečnostní úřady prokázaly přítomnost cenzury. V Evropě pro změnu panuje boj o sjednocení konektorů a omezil se odpad spojený s nabíječkami. V Týdnu mobilně jsme probrali ty největší příklady z poslední doby, které budou mít jistě dohru i v budoucnu.

O čem byla řeč:

Diskuze (2) Další článek: Čeká nás fotografická revoluce? Samsung odhalil bližší detaily svého 200Mpx fotočipu

Témata článku: Smartphony, Video, Týden mobilně, Čína, Regulace, Evropská komise, USA, Evropská unie, Politika, Cenzura, Rusko, Korea, Evropa, Režim, Odpad, Platba, Zákazníci, Regulátor, Velká firmaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android