Týden mobilně: Vybrali jsme největší hity z Apple WWDC a ukážeme vám nový iPad OS

Týden mobilně: Vybrali jsme největší hity z Apple WWDC a ukážeme vám nový iPad OS

V Číně mají tzv. superaplikace. To je aplikace, ve které se instalují další aplikace. V čínském případě je typickým příkladem WeChat, který začal jako messenger, ale dnes s ním lidí platí, řeší v něm komunikaci s firmami i úřady, přebral funkci sociální sítě atd. Zkouší Apple to samé s FaceTime, kam bude také možné instalovat aplikace?

Hodně se těšíme, až Apple Wallet pohltí osobní doklady. Prvně to půjde na podzim a jen ve vybraných státech USA, ale nějak se začít musí. Třeba to nebude trvat tak dlouho a jednou se dočkáme i u nás.“

Pár novinek mají i Apple Mapy a my si zaspekulujeme, že v tomto případě by se Česko mohlo dočkat dříve, než později. Krásná věc je Universal controll, ovládání vícero zařízení jednou myší a klávesnicí. Prozradíme vám, jak to má Apple vyřešené po technické stránce.

Líbí se nám Trendy v Apple Watch a hodně se těšíme, co T-Mobile představí v pondělí. Jedno je jasné, Česko se po tech dočká LTE verze Apple Watch.

Čeho jsme se nedočkali? MacOS aplikací pro iPad OS a hardwaru. Na vývojářské konferenci to není až tak nezvyklé, ale procesory M1X, nebo dokonce M2 byly častými předměty spekulací. Apple si je nechal na příště, aspoň se máme na co těšit.

Diskuze (5) Další článek: Facebook připravuje chytré hodinky s odnímatelným displejem a dvěma foťáky

Témata článku: Apple, Video, Aplikace, Týden mobilně, Čína, Apple Watch, FaceTime, USA, WeChat, Keynote, Hit, IPad OS, Apple Wallet, MacOS, Apple mapa, Česká republika, Apple WWDC, Největší hit, Universal


Určitě si přečtěte

Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska | 17

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze