Týden mobilně: Vypínač Androidu a loučení s jednou mobilní LeGendou

Google v týdnu spoustě uživatelů zavařil. Sice jen asi na hodinu, ale zato pořádně. Kvůli jedné nenápadné utilitě, nazvané Android System WebView, kterou mají v telefonu skoro všichni (kromě majitelů iPhonů a novějších Huaweiů), nefungovala spousta dalších aplikací, lidé v panice resetovali celá zařízení do továrního nastavení a odinstalovávali, co se dalo. Naštěstí to netrvalo dlouho a ze strany Googlu došlo k rychlé nápravě. Přesto je dobré vědět, co v telefonu vlastně máme a k čemu to slouží.

Po čase to vypadá opět na loučení s jednou legendární mobilní značkou. Zatím to není ještě oficiálně potvrzeno, ale svět telefonů zřejmě opustí jihokorejské LG. Firmě se nepodařilo mobilní divizi prodat a zřejmě ani nijak výrazněji restrukturalizovat. A tak společně vzpomínáme na některé klíčové nebo netypické modely, a to i z éry předsmartphonové, tohoto odvěkého rivala jihokorejského Samsungu.

O čem byla řeč:

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (7) Další článek: Tričko nebo ponožky místo chytrých hodinek. Chytré oblečení umí měřit pohyb

Témata článku: LG, Oneplus, , , , , Aplikace, Loučení, Telefon, System WebView, Vypínač, Original IP, Huawei, Legenda,