Učitelé volají po zákazu mobilů ve školách (přehled bleskovek)

Kdo z operátorů na Štědrý den nevydržel? - Eurotel kompenzuje zvýšení DPH - Návod na nejdrsnější reset Nokie 6600 - Eurotel DataPhone II - Vodafone dal koše Microsoftu - a další zajímavé zprávy.
Učitelé volají po zákazu mobilů ve školách (přehled bleskovek)

V tomto článku naleznete přehled bleskovek vydaných od pondělí do dnešního dne. Seřadili jsme je od nejčtenějších.


Učitelé volají po zákazu fotomobilů ve školách
Sdružení skotských učitelů volá po zákazu mobilních telefonů vybavených fotoaparátem. Argumentují tím, že obrázky dětí mohou být zneužity pedofily, že fotomobily mohou ohrozit bezpečnost žáků i učitelského sboru.

Kdo dnes večer nevydržel? Oskar, T-Mobile nebo Eurotel?
Jak na tom byli o Štědrém dnu mobilní operátoři? Dovolali jste se všude, kam jste chtěli. Fungovaly SMS služby? Zkuste se podělit o své zkušenosti v diskusním fóru.

Eurotel představuje nové nominální hodnoty Go kuponů
Rozhodnutím Parlamentu České republiky se od 1. ledna 2004 u telekomunikačních služeb zvyšuje daň z přidané hodnoty o 17 %, tj z 5 % na 22 %. Společnost Eurotel však vychází svým zákazníkům vstříc a cenový rozdíl související se změnou DPH bude kompenzovat.

Návod: jak na nejdrsnější reset Nokie 6600 (a snad i dalších mobilů)
Telefon Nokia a ostatní symbianové mobily řady Series 60 lze do továrního stavu uvést několika způsoby. Nejběžnější je použít položku z nabídky telefonu, jenže reset v takovém případě není dokonalý.

Eurotel Dataphone II - máme důkaz
Na této webové stránce Eurotelu se už objevila nevyplněná šablona, na které brzy přibudou informace o komunikátoru Dataphone II.

Opravdu Štědrý den v síti T-Mobile
Během včerejšího dne zákazníci T-Mobile opět posunuli hranici „rekordů“ v počtu vánočních hovorů a odeslaných zpráv. Celkový objem provozu vzrostl o 12%, počty hovorů o necelých 6% a množství odeslaných SMS bylo dokonce o 19,3% vyšší než v roce 2002.

Oskar o Štědrém dnu
Během letošního Štědrého dne bylo v Oskarově síti odesláno více než 9,5 milionů SMS zpráv, což je oproti minulému roku nárůst o více než 58 %. Loni se poslalo 6 mil. SMS.

Microsoft dostal košem, Vodafone zatím nechce jeho mobily
Největší světový mobilní operátor Vodafone se dal slyšet, že odsouvá termín začátku prodeje chytrých telefonů s operačním systémem Microsoft Smartphone na neurčito.

Siemens SX1, Bluetooth a GPRS: už to funguje!
V recenzi Siemensu SX1 jsem zmínil, že se mi přes telefon a Bluetooth nepodařilo zprovoznit datové připojení k internetu. Problém se mi už podařilo vyřešit, i když bohužel nedokážu přesně určit, co bylo jeho příčinou.

Výherci soutěže o Sony Ericsson T230
V uplynulých dnech jsme společně se Sony Ericssonem pořádali soutěž, v níž byl hlavní cenou mobilní telefon Sony Ericsson T230. Úkolem bylo seřadit šest mobilů Sony Ericsson podle termínu uvedení od nejstaršího po nejnovější.

Siemens SX1 a případné problémy s bluetoothovým handsfree
Při pořizování Bluetooth sluchátka pro Siemens SX1 si dejte pozor, aby handsfree podporovalo Bluetooth profil Handsfree. Pokud totiž bude umět pracovat pouze přes profil Headset, s telefonem se sice spojí, ale do sluchátka se nepřenese ani hlásek.

Motorola MPx100 - je to ona?
Na serveru msmobiles.com se objevil článek s fotografií údajné, ještě oficiálně neuvedené Motoroly MPx100. Pokud následující obrázek odpovídá skutečnosti, zdá se, že půjde o levný chytrý telefon s operačním systémem Microsoft Smartphone.

Webový server pro symbianové telefony Series 60
VS Httpd je malý webový server určený pro chytré mobilní telefony se systémem Symbian Series 60: Nokie 3650, 6600, 7650 a N-Gage, pro Siemens SX1.

Interaktivní návody pro Nokie (anglicky)
Na webové adrese NokiaHowTo.com, kterou provozuje americká Nokia, najdete interaktivní návody k téměř všem mobilním telefonům této značky. Samozřejmě ale převažují modely, které se prodávají v USA.

Šuškanda: Philips 639 - véčko s funkcemi modelu 530
Na webu MTC se objevily informace a obrázek údajně připravovaného telefonu Philips 639. Mělo by jít o véčko s barevným displejem (pětašedesát tisíc barev) a funkcemi, které se nápadně podobají současnému Philipsu 530.

Novinka na MobilManii: soukromá inzerce
V dávných dobách, kdy MobilMania začínala, jsme spolu s jedním inzertním serverem nabízeli bazar mobilních telefonů, kde si každý mohl zadat inzerát nebo hledat, co by se mu líbilo.

Návod: jak u Samsungu SGH-E700 vypnout zvuk při focení
Samsung SGH-E700 vydává při focení velmi hlasité a mnohdy až nepříjemné zvuky, které v nabídce standardně nelze vypnout. Nyní se ale objevil postup, jak se zvuku závěrky zbavit.

Váš názor Další článek: Recenze sluchátka Bluetrek G2: stylovka pro ženy

Témata článku: Ostatní, Eurotel Dataphone III, Nokia N-Gage, Philips 639, Siemens SX1, Sony Ericsson T230, Učitel, Mobil, Přehled, Pře, Blesk, Zákaz, MOBI, Zak, BLE


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

Na práci i pro zábavu. Vybíráme 12 nejzajímavějších tabletů pod stromeček

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů ze všech cenových kategorií ** Cena použitelných tabletů začíná na dvou tisících korunách

Martin Miksa | 40