U:fon natahuje tykadla

Zelenému mimozemšťanovi se daří. Pokrytí roste, služby získávají smysl, FUP rázně klesá a startuje masivní reklamní kampaň.
U:fon natahuje tykadla

Když se na začátku tohoto roku objevily zvěsti o vstupu dalšího operátora, mnozí vzpláli nadějí. Když se informace potvrdily a U:fon představil své služby, nadšení mírně opadlo. Nyní je ovšem všechno jinak a po zahájení pilotního provozu v květnu tohoto roku vše nasvědčuje tomu, že se operátorovi daří. Na tiskové konferenci zhodnotili zástupci U:fona své dosavadní působení na našem trhu, představili budoucí vizi růstu společnosti a také několik příjemných novinek.

Vývoj pokrytí

Jako každý začínající operátor měl i U:fon v začátcích fungování sítě jen velice omezené pokrytí. Signál byl dostupný pouze na většině území Pardubického a Královéhradeckého kraje a v části Prahy. V průběhu následujících dvou měsíců zvládl operátor pokrýt signálem více než 30% populace a na začátku tohoto měsíce byly hlasové služby dostupné již pro celých 70% obyvatel a datové služby pro 50% obyvatel. Generální ředitel společnosti MobilKom, která U:fona provozuje, pan Luboš Bôrik slibuje do konce letošního pokrytí naprosté většiny území České republiky.

Tip: U:fonovo pokrytí nyní a předpokládané pokrytí v horizontu pěti měsíců najdete zde

Novinky v nabídce služeb

Jestli byl U:fon ve svých začátcích krom omezeného pokrytí za něco kritizován, pak to rozhodně byly datové limity v nabídce jeho internetového připojení. Tou nejpříjemnější změnou je hned čtyřnásobné navýšení omezení FUP u svého fofr internetu. Původní limit 2 GB na měsíc bude změněn na 2 GB za týden. Marek Sláčík, výkonný ředitel MobilKomu pro marketing a prodej k tomuto poznamenal: „ Věříme, že díky této změně získáme i ty zákazníky, kterým se naše původní nastavení zdálo moc přísné.“ Nový ceník U:fonova fofr internetu:

TarifU:fonův fofr internet
měsíční paušál593,81 Kč
připojení k internetuneomezeně
max. rychlostdownload 3 Mb/s; upload 1,8 Mb/s
týdenní FUP2 GB
volání do sítě U:fon0 Kč
volání na pevné linky0,71 Kč
volání do mobilních sítí4,64 Kč
SMS2,26 Kč
První provolaná minuta je účtována celá, po té po sekundách (60+1).

Další novinka je určena zákazníkům, kteří se nechtějí vázat dvouletou smlouvou. Nyní mají možnost uzavřít smlouvu na dobu neurčitou s tím, že zařízení pro využívání služeb (telefon či modem) si zakoupí za plnou, nikoli dotovanou cenu.

Poslední novinkou je, že k U:fonovu internetu budou nyní přidělována čísla s prefixem 910, čímž se stane skutečně mobilním. Marek Sláčík doplňuje: „Původně byl tento produkt geograficky omezen, protože i když nebyl vázán na hlasovou službu, měl standardní číslo pevné linky. Protože to naše technologie i modem bez problémů umožňují, na základě ohlasu zákazníků, kteří mají zájem využívat internet i mimo svá bydliště, jsme to záhy změnili.“

Reklamní kampaň

Dnešním dnem počínaje rozbíhá U:fon reklamní kampaň představující jeho zboží a služby. Reklamy bude vysílat televize, viditelné budou také v tisku a na billboardech, objeví se v rádiu a samozřejmě i na internetu. Společně s marketingovým týmem operátora ji připravila agentura McCann Ericsson. U:fonův reklamní spot natočil Karel Janák, autor úspěšných komedií Snowboarďáci a Rafťáci.

Rekapitulace U:fonovy nabídky

Na poli mobilního internetu nabízí operátor dvě neomezené varianty mobilního připojení. První za 237 Kč je určena pro ty, kdo se zajímají o cenu a internet používají především k prohlížení stránek a posílání e-mailů. Kdo potřebuje opravdu rychlé mobilní připojení, může si u U:fona pořídit nejrychlejší mobilní internet v ČR za cenu 594 Kč.

Kromě dat přichází U:fon i s bezdrátovou pevnou linkou. Její instalace opět neobnáší nic jiného, než zakoupení přístroje za 1 Kč. „Trvalou součástí naší nabídky je bezplatné volání v rámci sítě U:fon. Zákazník si tak může propojit například svoji rodinu a volat se všemi zdarma a zcela neomezeně na celém území České republiky. Velmi pozitivní odezva trhu na U:fonův telefon dokazuje, že pokud dokážeme zákazníkovi přinést dobrý poměr výkon/cena, má pevná linka stále v českých domácnostech své místo,“ zdůrazňuje Marek Sláčík.

Na podzim přibude ještě novinka pro firemní segment, jaká dosud v ČR neexistuje: celoplošné digitální vysílačky. „Jedná se o novou generaci inteligentních vysílaček, které budou dostupné na celém území České republiky. Kromě standardních funkcí budou poskytovat i ty speciální – např. SMS, přístup k internetu, vysokou míru zabezpečení nebo určení pozice. Navíc díky bezplatnému volání v rámci sítě U:fon získá firemní klientela neomezenou vnitropodnikovou komunikaci známou pod pojmem VPN,“ popisuje Marek Sláčík.

Klasické mobilní telefony již operátor v tomto roce nenabídne, i když jejich provoz síť technicky umožňuje, prioritou je pro U:fona rozvoj sítě tak, aby byla co nejdříve dostupná všem.

Tip: Pokud uvažujete o využívání služeb tohoto operátora a máte nějaký dotaz nebo jich už využíváte a chcete se o své zkušenosti podělit s ostatními, můžete tak učinit zde na našem diskuzním fóru.

Diskuze (38) Další článek: Přežije iPhone severskou zimu?

Témata článku: Operátoři, U:fon, NAT, Původní nastavení, Marketingový tým, Fon, Provolaná minuta


Určitě si přečtěte