Ukaž, co právě děláš na telefonu. YouTube spustil živé streamování obrazovky na Androidu

Aplikace YouTube pro Android ve verzi 14.31.50 přináší novou funkci – živé streamování obrazovky smartphonu na kanál YouTube, informuje portál XDA Developers. Novinka se může hodit třeba videobloggerům, kteří chtějí živě vysílat průběh hraní her na smartphonu. Celý proces tvorby obsahu na mobilu se tak výrazně zjednodušuje.

V minulosti už YouTube podobnou funkci nabízel, týkala se ale pouze herní sub-platformy YouTube Gaming. Měla sloužit jako hlavní konkurence pro aplikaci Twitch, ale příliš velký úspěch nezaznamenala, a tak ji Google letos na jaře zrušil. Nová funkce klasického YouTube je tak nyní pro herní uživatele částečnou náhradou.

Abyste mohli živé streamování použít, musíte splnit několik požadavků. Předně je potřeba Android ve verzi 6.0 nebo vyšší. Připojený účet, přes který chcete streamovat, musí být řádně ověřený a je třeba evidovat alespoň tisíc odběratelů. Následně už stačí pouze v nastavení aplikace povolit mobilní streaming.

Diskuze (2) Další článek: Šepot atomů už jde změřit. Kvantovým mikrofonem

Témata článku: , , , , , XDA Developers, DEL, Twitch, Úkaz, SPU, Google Play Pass, Obrazovka, Nová funkce, Streamování, YouTube pro Android, Aplikace,