Ukázali jste iPhone. Známe nejpoužívanější aplikace

Zveřejňujeme výsledky průzkumu mezi uživateli iPhonů. Víme, jaké jsou vaše nejpoužívanější aplikace.

Podrobnosti k průzkumu najdete ve starším článku na MobilManii, zde proto jen stručně. Vyšli jsme z předpokladu, že na první obrazovce iPhonu lidé mívají aplikace, které nejčastěji používají. Požádali jsme vás, abyste nám svoji první obrazovku poslali, aplikace jsme spočítali a zjistili, které jsou nejoblíbenější.

K čemu je to celé dobré? Pro inspiraci. Pro iPhone je k dispozici tolik aplikací, že se v nich jednotlivec už vůbec nemůže vyznat. Z vlastní zkušenosti víme, že nejcennější je doporučení někoho známého, a my vám teď takových známých nabízíme přes tři sta.

Celkem jsme získali 348 obrázků, všechny i se jménem můžete prohlédnout ve veřejné galerii Google Picasa. Do statistického srovnání se pak dostalo 328 displejů. Mezi vyloučenými byly nejčastěji iPhony s příliš upraveným vzhledem, z něhož se nedaly aplikace poznat.

Klepněte pro větší obrázek
Část z více než dvou set různých obrázků z iPhonů - veřejná galerie na Google Picasa

Nyní už obrázky neposílejte, průzkum jsme ukončili.

Originální i neoriginální: 414 aplikací z obrázků

Jak dopadly originální aplikace Applu, které jsou přímo předinstalované v iphonu? Do tabulky jsme je seřadili podle výskytu jejich ikon na prvním displeji. Poslední sloupec udává, kolik procent uživatelů z průzkumu má danou aplikaci hned na první ploše.

Klepněte pro větší obrázek

Teď to nejdůležitější: aplikace koupené nebo stáhnuté z AppStoru. V prvním článku jsme jich ukázali jen část, tentokrát bude přehled kompletní. V tabulce najdete osmdesát osm aplikací, které používá nejméně procento všech zúčastněných – v tomto počtu to vychází na čtyři osoby.

Klepněte pro větší obrázek

Ostatní aplikace – dohromady jich bylo 414 – ukážeme v tomto zhuštěném přehledu:

Tři výskyty (29 aplikací): Bills, Convertbot, Eng<->Cze, Eng-Cze, Free RSS, fring, Gas Cubby, Genius, GPS, check.in, iFiles, iRealSMS, iSlovnik, iSvatek, iTranslate, Momento, Night Stand, Notebook, NoteMaster, SimplyTweet, Slovnik, SMS zdarma, Speed Test, Taplist, TweetDeck, VLC, Weather HD, Wikiamo, Wikipanion

Dva výskyty (52 aplikací): 2010 App, Air Video, AnalyticsPro, AppBox Pro, ATM Slovakia, Battery, Calc, Carcassonne, Convert, Currencies, Currency, Dictionary, eBuddy, Engadget, EpicWin, eWallet, FlightControl, Fruit Ninja, GeeTasksLite, Girlfriend, Groups, HandyLex CZ, iGo, iMovie, JotNot Pro, Keeper, Kina, LED Light, LinkedIn, Money, Nike + iPod, Nike+ GPS, Nubi Do, OPlayer, Pandora, PLAY.CZ, Pocket Weather #1, PocketMoney, PS Express, QuickLock, ReaddleDocs, Skyfire, SlovoEd, Spb Wallet, Star Walk, Stickies, Tapatalk, Textfree, Tomorrow, Touch LCD, Tweetings, TwitBird Pre, 

Jeden výskyt (245 aplikací): 12.0 Mega Camera, 7.0 MPX, Adobe Ideas, AIM, Air Sharing, Alarm Clock, Analytics, Angry Birds, Anki, Antik iTV, AppAdvice, AppGmail, AppMiner, AppShopper, Archetype, Armory, AroundMe, Articles, Atomium, Audible, Aukro.cz, Authenticator, AutoStitch, Awake, Awaken, Badoo, Bankomaty, BatteryStatus, BBTimeTable Free, Beer Counter, Best Camera, Bible Study, Birthday Light, BlogPress, Boxee, BubbletsTilt, BUZZ Player, Calc Tap, Car Minder, CashTrails, Cloudette, CNN INTL, Consume, Conve...FREE, Convert Units, CoPilot, Cube Runner, Cut the Rope, Cyclemeter, Cycorder, Daily Mug, Dashboard, Decibel, Dilbert, DocsToGo, DoodleJump, Drivers Log, EasyWakeup, eBay, eBuddy Pro, Ego, eTodo, Farm Break, FarmVille, Feeds, Firetask, FlickTunes, FlightRadar24, FoodSpotting, Friend, Game D Story, GeeTasksPro, Geo Weather, GOF 2, Goodreads, Google Earth, gPhoto, Grindr, GuitarToolkit, GymCoal, Hantec, HBO, HN reader, Holy Bible, HomeBudget, HootSuite, HootSuiteLite, Howl, Cha-Ching, Chess, iCamcorder, iCarRadio, iCurrencyLT, iFitness, iFortuna.cz, iGmail, iHappyDays, iMExchange, iMHD, iMobsters, Insight, iSaidWhat?!, iScrob, iTeleport, iTrip, iVocabulary, iXpenselt, Just Light, KdyKdeKam, Last.fm, Layar, LED Torch, LiveSketch, Luxylight, M. Balance, Mailroom, Mashable, MC2 BP, MemStatus, MiniList, Mobile Maps, Mobile Mouse, MoneyDnes, Moodagent, Motomail, Muscle Gain, MusicID, MX Mayhem, MxTube, myExpenses, MyKeePass, MyPhone+, MySpace, Navigator, NetNewsWire, NewsRack, Newsweek, Night Clock, Nimbuzz, Notified, Occasions, ÓČKO TV, Office2 Plus, OnTheRoad, OpenMaps, Operations, Orba, ORBITAL, Osfoora, Osmos, Outside, Owner Info, Palringo, PCalc Lite, PDFReader, PES2011, Pets LIVE, Pinball HD, PingChat, PingChat!, Pinhole Cam, Pizza Mizza, Planets, Podcaster, Polarize, Pomodoro, Promodoro, Pulse News, PvZ, Qik Video, QR čtečka, Radio, Reader, Reckless Racing, Recorder, RedLaser, RemoteX, RjDj, Road Trip, RssRunner, Runmeter, Secret Server, Shopper, ShoveBox, SimpleLED, SketchBook, Sketches, SMS, Smurfs, Social City, Softphone, Sol Free, Solitaire, Solitaire City, SpendingLite, SplashID, StopWatch, Strategery, Sudoku, Sygic Aura, SymCalc, System, Tap Tap, TapCal, TaskTask, Tatra banka, Terminal, Tests, Thermometer, Time Tables, To Do, Today!, Todo+Cal, TouchCalc, TouchTodo, Trailhead, Translator, Traps Europe, Treehouse, Trip Cubby, Trippy Replay, True Weight, TrueHDR, tudyNe, Tumblr, TuneIn Radio, TWC, TwitBird, Twiterrific, Twittelator, Úkoly/Tasks, Units, VideoCamera, VNC, VoCal, Wapedia CS, WiFiFoFum, WifiTrak, WinterBoard, Wolfram, WordBook, Y! Finance, Yandex.Maps, Z1TV živě, Zenbe Lists

Další drobky, které jsme objevili

Apple od čtvrté verze firmwaru dovolí skládat aplikace do sdružených nabídek. Z malých ikonek nelze jednoznačně poznat, jaké aplikace se v menu nacházejí, proto jsme alespoň odhadli charakter menu. Nejvíc bylo sice neidentifikovatelných nabídek „Ostatní“, ale zbylé řádky mohou posloužit k inspiraci.

Klepněte pro větší obrázek

Jak jsou aplikace rozmístěné na jednotlivých místech matice? Představte si, že na následujícím obrázku je vidět iPhone a mřížka ikon na prvním displeji. U každého okénka najdete tři nejpravděpodobnější aplikace. Hlavní pruh, který se opakuje na všech stránkách, je nejdůležitější, proto u něj ukazujeme pět aplikací.

Klepněte pro větší obrázek

V hlavním pruhu jste mimochodem velmi konzervativní. Zůstávají v něm především originální aplikace, které do něj připravil přímo Apple: tedy Telefon (92 %), Mail (68 %), Safari (70 %) a iPod (56 %). Ve větší míře se do hlavního pruhu dostala jen ikona Zprávy (44 %), další aplikace v pořadí už mají podíl jen v řádu procent.

Když už jsme měli před sebou tolik iPhonů, spočítali jsme, na kolika stránkách mají lidé rozmístěné své aplikace. Najčastější jsou tři nebo čtyři stránky, v tabulce vidíte kompletní výsledky.

Klepněte pro větší obrázek

Víme také, že 79 % uživatelů používá tmavé pozadí a 21 % světlé. Ze 42 % je na pozadí displeje textura, z 30 % obrázek a s 28 % barva. Za ni mohou zejména starší verze firmwaru, kde nebylo možné pozadí měnit.

Mise splněna

Děkujeme všem, kteří se se svým iPhone zúčastnili našeho průzkumu. V žebříčcích se objevily aplikace, které jsme sami dobře neznali a netušili, že je používá tolik lidí. Prozkoumali jsme je a některé už od té doby jsou v našich iPhonech. To byl přesně cíl: doporučit ostatním, co je dobré.

Tip: Nepřehlédněte samostatný článek, ve kterém podrobněji představujeme nejčastěji používané neoriginální aplikace.

Diskuze (68) Další článek: Co umí nejpoužívanější aplikace pro iPhone

Témata článku: iPhone, Mobilní aplikace, Software pro mobily, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, OSF, Úkaz, Veřejná galerie, Aplikace, CoPilot, Originální aplikace, Simply, Pizza, Óčko, MEMS, Sudoku, Goodreads, ITranslate, Nejdůležitější aplikace, Tapa, Nejpoužívanější aplikace, CUBB, Ching, Solitaire, Badoo, Apple iPhone na Heureka.czKonec českého poskytovatele internetu v přímém přenosu. Připomíná to krachující energetické firmy
Lukáš Václavík
CETINPoskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak na Snapseed. Je to neuvěřitelné, ale nejlepší aplikace na úpravu fotek v mobilu je stále zdarma

Jak na Snapseed. Je to neuvěřitelné, ale nejlepší aplikace na úpravu fotek v mobilu je stále zdarma

Mobilní telefony mají tu výhodu, že jsou neustále při ruce a snadno s nimi vyfotografujete jakýkoli moment. Nevýhodou je, že pak máte telefon plný fotek.

Adam Kos
FotkyMobilní aplikace
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v září 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google Pixel Watch. Berou si to nejlepší od Fitbitu, navrch přidávají nový WearOS a procesor od Samsungu

Google Pixel Watch. Berou si to nejlepší od Fitbitu, navrch přidávají nový WearOS a procesor od Samsungu

** Google ukázal své první hodinky s WearOS 3.5 ** Měření kompletně obstarává měřič a software od Fitbitu ** Procesor dodal Samsung, baterie je jednodenní

Martin Chroust
Pixel WatchChytré hodinky
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejnovější deníček ze sci-fi Starfield popisuje soundtrack a jeho vliv na herní zážitek

Nejnovější deníček ze sci-fi Starfield popisuje soundtrack a jeho vliv na herní zážitek

Další dílko Bethesdy se rozhodně pochlubí výjimečným hudebním doprovodem.

Michal Maliarov
StarfieldBethesdaVideo
Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

Google není jen vyhledávač: 15 užitečných funkcí, o kterých možná ani nevíte

** Google umí kromě vyhledávání i spoustu dalších věcí ** Vybrali jsme více než 15 užitečných funkcí a schopností ** Stačí zadat do vyhledávače ta správná klíčová slova

Karel Kilián
TipyVyhledávačeGoogle
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Je čas opět zasednout za Cyberpunk 2077. Seriál Edgerunner opět oživil zájem o hru
Michal Maliarov
Cyberpunk 2077RPG
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView
Vývoj správným směrem. Recenze true wireless sluchátek Huawei FreeBuds Pro 2

Vývoj správným směrem. Recenze true wireless sluchátek Huawei FreeBuds Pro 2

Vzhled si ponechávají z první generace, ale zvuk je naprosto jiný. Huawei slibuje silný a zábavný projev, což musím zcela potvrdit.

Jakub Michlovský
SluchátkaHuaweiTesty
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid