Ulefone Armor 14. Stylový obrněnec přežije pád z metru a půl a dokonce i 24 hodin v betonu

Značka Ulefone krátce po obrněné telefonující „powerbance“ oznámila nástupnický model Ulefone Power Armor 14. I tentokrát telefon zaujme zvýšenou odolností IP68/IP69K a vyztuženými hranami těla, do něhož byla zabudována 10 000mAh baterie. Z pohledu značky je to sice „malá“ kapacita (rekordmani se šplhají i přes 13 tisíc mAh), oproti běžným telefonům má však baterie minimálně dvojnásobnou kapacitu. Můžete ji dobít zrychleně 18 Watty přes USB-C, nebo bezdrátově 15W výkonem.

Telefon navíc podporuje standard MIL-STD810G, takže přežije pády z jednoho a půl metru, resp. půlhodinový pobyt jeden a půl metru pod vodní hladinou. Za zmínku stojí i odolnost vůči betonu. Pokud telefon zabetonujete metr hluboko, dostanete se po jeho rozbití do 24 hodin ke stále funkčnímu telefonu. Smartphone dále odolává nízkému tlaku, teplotám až do 60°C, slunečnímu záření, kyselým dešťům a zvýšené vlhkosti. Voděodolný je, jak reproduktor, tak i sluchátkový jack, USB-C konektor a mikrofon.

Na bočních hranách najdete jedno akční tlačítko, nechybí ani ucho pro provléknutí poutka. Zádi dominuje hlavní 20Mpx fotoaparát Sony IMX350 doplněný 2Mpx makrem a hloubkovým snímačem. Přední část vyplňuje 6,52" IPS LCD displej s rozlišením 1 600 × 720 pix, v displejovém průstřelu čeká 16Mpx selfie. Leckomu může přijít vhod i notifikační dioda umístěná v pravé části nad displejem. Ta se u telefonů známých značek již téměř zcela vytratila.

Představení Ulefone Armor 14:

Výkon telefonu obstarává Mediatek Helio G35 se 4GB RAM a 64GB úložištěm, které rozšíříte microSD kartami až o 1 TB. Čtečku otisků najdete na pravém boku, alternativně funguje skenování obličeje. Telefon má dva sloty pro SIM, podporuje Bluetooth 5, Wi-Fi i NFC, takže s ním bezkontaktně zaplatíte. Maximem mobilních sítí je však pouze LTE. Ulefone v telefonu využívá čistý Android 11, a speciálně u něj uvádí, že je kompletně celý bez reklam. Telefon bude stát 200 dolarů, což dělá necelých pět a půl tisíc bez daně. Evropská dostupnost zatím není známa.

Diskuze (3) Další článek: Signál ve vlacích se má zlepšit do dvou let. Asociace operátorů vysvětluje, proč je teď mizerný

Témata článku: Ulefone, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Ulefone Power Armor, Nízký tlak, Armor,