Ultimátní herní konzole Odin s Androidem díru do peněženky určitě neudělá

Jedním z nejúspěšnějších „mobilních“ projektů na portálu Indiegogo je herní konzole Odin s operačním systémem Android, která vzhledově připomíná Nintendo Switch Lite nebo Steam Deck. V případě herní konzole nejste softwarově prakticky nijak omezení, spustíte si hry naprogramované pro Android (či pro ARM verzi Windows), a konzole vás navíc nevyjde nijak draho. Vybírat můžete hned ze tří modelů označenými jako Odin Lite, Odin a Odin Pro, přičemž v kampani se vybralo 3 264 procent původní vytyčené částky!

Rozvržení základních ovládacích prvků není pro konzolové hráče žádným překvapením. V levé části je umístěn analogový joystick a ovládací D-Pad, v pravé části pak hledejte tlačítka A/B/X/Y, druhý analogový joystick a klávesy Start a Select. Hlavní část konzole vyplňuje 5,98" IPS LCD displej s rozlišením 1 920 × 1 080 pix, který je kryt odolným sklem Dragontrail. Na horní hraně najdeme triggery L1, L2, R1 a R2, dále pak zapínací tlačítko, regulátory hlasitosti, slot pro paměťové karty a HDMI/DisplayPort výstup. 

Na opačné hraně se nachází sluchátkový jack a napájecí USB-C. Na spodní hraně můžete ještě využít doplňkové triggery M1 a M2. Konzole Odin Lite běží na Mediateku Dimensity D900 s grafikou Mali-G68 MC4, dostala 4GB RAM a 64GB úložiště typu UFS 2.1. V rámci konektivity nepřijdete o Wi-Fi 6 ani o Bluetooth 5.2. Integrovanou baterii o kapacitě 5 000 mAh můžete nabíjet zrychleně, v konzoli běží Android 11.

Představení herní konzole Odin:

Čipsetově zajímavější je však až základní verze Odin běžící na Snapdragonu 845 s Adrenem 630, zbývající parametry konzole zůstávají při starém, tedy až na starší verzi Androidu 10. Verze Odin Pro zase navrch přidává 8GB LPDDR4x RAM a 128GB úložiště. A jaké jsou ceny? On Lite začíná, při aktuálním přepočtu, na rovných čtyřech tisících. Konzole Odin stojí 4 500 Kč, zatímco u Pro verze svítí cenovka 5 800 Kč. Ve všech případech se tedy jedná o velmi zajímavé ceny, přičemž prvním zájemcům se herní konzole dostanou v listopadu.

Zdroj Indiegogo

Diskuze (16) Další článek: Už i Oppo má své magnetické dobíjení. A navrch přidalo ukázku nabjení vzduchem

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Verze, MediaTek Dimensity, Nintendo Switch Lite, Odin, Start a Select, Herní konzole, Díra, LMT, Peněženka, Herní,