United Mobile: co nabídne nový operátor?

Nový mobilní operátor nabízí českým zákazníkům nejlevnější volání v zahraničí. Odkud přišel a jaké má plány na českém trhu?

Na českém trhu začal působit nový mobilní operátor United Mobile (více informací čtěte zde). Jedná se o nadnárodního virtuálního operátora, který se specializuje na výhodné mezinárodní volání.

Kde se vzal, tu se vzal

Operátor United Mobile je nový pouze pro český trh, ve světě totiž působí několik let. Konkrétně od roku 2001, kdy byl založen. Své služby poté začal veřejně nabízet o rok později. Od té doby neustále rozšiřuje své působení a v současné chvíli umožňuje levné volání mezi 127 státy světa. Operátor má nyní u nás nejen „pokrytí“, ale také oficiální české zastoupení.

United Mobile je tzv. virtuální operátor, tzn. že využívá mobilní síť jiného operátora. Od něj dostane speciální ceny za využívání sítě a zákazníkům pak může nabídnout lákavé cenové nabídky. United Mobile je od počátku operátorem specializovaným na levné mezinárodní volání, a proto jeho zakladatelé hledali nejvýhodnější nabídku pevných operátorů z různých zemí. Našli ji u lichtenštejnského Mobilkomu (www.mobilkom.li).

Typická zelená barva operátora United Mobile tedy zjevně není náhodou, lichtenštejnský Mobilkom je laděn stejně. United Mobile tedy používá SIM karty Mobilkomu, a to je důvodem, proč mají mezinárodní předvolbu +423. To také zabraňuje přenositelnosti čísla. Ale generální ředitel českého zastoupení, pan Jiří Hovorka, k tomu říká: „United Mobile už připravuje systém, který umožní používat i jiné mezinárodní předvolby. Novinkou je předčíslí +44 (UK - Jersey), které je již v provozu. Také chceme zákazníkům nabídnou možnost přenositelnosti čísla.

09.jpg
Český web operátora United Mobile

V zahraničí se dá volat levně

Operátor zaujme svými velmi výhodnými sazbami za mezinárodní volání, zejména pak možností přijímat hovory v zahraničí zcela bezplatně. Neúčtují se ani žádné spojovací poplatky, což je výhoda oproti stávajícím operátorům v ČR. Bezplatný příjem hovorů je nyní nabízen v osmdesáti zemích, ve zbývajících se účtují poplatky v rozsahu 5 Kč až 42 Kč. Nejvyšší poplatek, tedy oněch 42 Kč, je účtován pouze ve třech zemích, a to v Indii, Kambodži a na Kubě. Celá Evropa je samozřejmě v bezplatném pásmu a najdeme tu i mnoho exotických zemí (podrobný rozpis najdete zde).

Odchozí hovory mají také velmi lákavé sazby. Po Evropě se dovoláte kamkoliv za 11 Kč za minutu, k této částce se připočte sedmikorunový spojovací poplatek. Sazby pro volání do exotických zemí najdete opět v podrobném ceníku. V zemích, kde má operátor podporu můžete využívat síť kteréhokoli operátora. Uváděné ceny platí pro volání na pevné linky i na mobilní čísla u operátorů v dané zemi.

United Mobile jsme v prvním článku kritizovali za vyšší sazbu odesílaných textových zpráv. Náprava přišla nečekaně rychle – sazba je od 2. dubna snížena na 11 Kč za kus, což je cena srovnatelná s našimi operátory.

Bohužel není možné se SIM kartou United Mobile používat datové služby a posílat multimediální zprávy. Jiří Hovorka doplňuje: „Datové služby zatím nenabízíme. V současné době se soustřeďujeme na nabídku levných hlasových služeb a rozšiřování zemí, ve kterých nabídneme naše služby. Náš systém je ale na provoz datových služeb připraven a je pravděpodobné, že v budoucnu našim zákazníkům tyto služby nabídneme.

Služeb operátora můžete využívat pouze s jedním typem předplacené karty. Rozšíření nabídky tarifů se neplánuje, v rámci maximální přehlednosti a jasnému účtování se bude nadále nabízet pouze jediný typ předplacené karty. A to všude ve světě, kde operátor působí.

Ceny za volání a SMS z turisticky nejnavštěvovanějších zemí:

06.jpg

Předplacenou kartu lze nyní získat za akční cenu 790 Kč s tím, že je předplacena kreditem ve výši 280 Kč. Počáteční investice může mnoho potencionálních zákazníků odradit. Je dobré si před nákupem spočítat, jak moc hodláte v zahraničí volat a kdy se vám vynaložená investice vrátí na úspoře oproti volání s českým operátorem. Pro zajímavost: v Česku je cena karty nižší, než v zahraničí, kde se nabízí za cenu 39 eur s kreditem 15 eur.

K zájezdu SIM karta

United Mobile se podle slov Renaty Gurellové, marketingové manažerky operátora, snaží být otevřeným a poctivým partnerem na cesty pro své zákazníky: „Chceme, aby naše nabídky i služby byly maximálně přehledné a rychle pochopitelné. Ceny vždy uvádíme s DPH a jasně klientům říkáme, že se při odchozích hovorech účtuje jednorázový spojovací poplatek. Našim cílem je zákazníkům nelhat! Nenutíme také naše zákazníky za služby utrácet, když se jim to nehodí. Nenutíme je nutně ani dobíjet.

United Mobile se tedy vydává na stejnou cestu, po které se snaží jít například Vodafone. Zeptali jsme se také, zda v rámci blížících se prázdnin chystá nějaká lákavá akce, kterou by United Mobile nalákal nové zákazníky: „Na letní cestovatelskou sezónu žádné speciální akce nechystáme, právě proto, že již v nejnavštěvovanějších destinacích nabízíme příjímání všech hovorů zcela zdarma a bez žádných spojovacích poplatků. United Mobile však každoročně nabízí svým zákazníkům zajímavé bonusy. Naposledy to byla vánoční akce, při které jsme zákazníkům připisovali desetiprocentní bonus k dobíjené částce. Určitě i do budoucna připravujeme pro naše klienty spoustu dalších výhodných nabídek, “ odpovídá Renata Gullerová.

SIM kartu operátora United Mobile si můžete objednat prostřednictvím zákaznické infolinky 222 551 045 nebo na adrese www.united-mobile.cz/koupit-kartu. V zahraničí je celkem běžné, že vám SIM kartu United Mobile nabídnou v cestovní kanceláři, ve Švýcarsku si ji můžete pořídit dokonce i na poště. Také české zastoupení United Mobile má ambice dostat své SIM karty do cestovních kanceláří, hotelů ibenzínových pump. „Již nyní nabízí jedna z největších cestovních kanceláří SIM kartu ke každému zájezdu zcela zdarma, a to je určitě velký úspěch při dvouměsíčním fungování této společnosti na Českém trhu,“ uzavírá Reneta Gullerová.

Jak se osvědčí?

Zatím píšeme o United Mobile celkem kladně. Nabízí levné volání v zahraničí za ceny, kterým naši operátoři opravdu konkurovat nemohou. Výjimkou by snad mohla být až služba Passport, kterou se Vodafone chystá spustit v květnu. Ale má to i několik nevýhod – SIM karta má lichtenštejnskou předvolbu a tak se na ní z českých SIM karet volá dráž. Nejsou dostupné datové služby nebo posílání MMS a musíte počítat s počáteční investicí.

Jednu SIM kartu United Mobile máme v redakci. Krátkou návštěvu v zahraničí už jsme s ní absolvovali, další bude následovat. Otestujeme spolehlivost služby a spočítáme, kolik jsme ušetřili a zda se nákup SIM karty United Mobile na dovolenou vyplatí.

Diskuze (50) Další článek: Novinky na Vodafone live!: Ztraceni, Zoufalé manželky a soutěž o mobil

Témata článku: , , Cestovní kancelář, Operátor, MOBI, Nov, Náprava, United, Lákavá akce, Nový operátor, Mobil, Unit