United Mobile: nový operátor v Česku!

United mobile je novým operátorem na našem trhu. Je to virtuální operátor, který se přináší levné volání po celém světě.

Zcela nenápadně začal na našem trhu působit nový virtuální mobilní operátor United Mobile. United Mobile nabízí hlasové služby po celém světě a není klasickým virtuálním operátorem, který by si pronajímal jednu konkrétní síť operátora v dané zemi. Spolupracuje s různými operátory a své služby nabízí ve všech GSM sítích operátorů 125 zemí světa.

United Mobile tedy nebude lákat zákazníky levnými cenami na lokálním národním trhu, ale specializuje se na výhodné roamingové volání. Například po Evropě můžete volat za 11 Kč za minutu (+ 7 Kč jednorázový spojovací poplatek) a příchozí hovory budete mít zcela zdarma (bez žádného jednorázového poplatku).

V Česku své služby operátor United Mobile nabízí již od konce ledna. Nenápadně a bez jakékoli marketingové propagace začal testovat provoz. Nyní už je vše připraveno na plnou zátěž a United Mobile se začíná zviditelňovat.

Klepněte pro větší obrázek
Web operátora United Mobile

Skutečně levný roaming

United Mobile je tak trochu jiným operátorem, specializuje se na výhodné mezinárodní volání. Z tohoto důvodu také nenabízí nějakou tarifní řadu, má pouze jeden typ předplacené karty, kterou nabízí po celém světě. A nyní i u nás.

Majitel SIM karty operátora United Mobile může volat ze 125 zemí světa, nemusí se přitom starat o aktivaci roamingu apod. Seznam zemí najdete zde. V těchto zemích můžete využít sítě místních operátorů, volat však budete vždy za sazby stanovené operátorem United Mobile.

A ve srovnání s roamingovými poplatky našich operátorů jsou to sazby velmi příjemné. Minutové sazby za hovory jsou nezvykle nízké. Za spojení hovoru sice zaplatíte jednorázový spojovací poplatek ve výši 7 Kč, ale i ten je ve srovnání s českou konkurencí velmi nízký. Za příchozí hovory pak není účtováno vůbec nic, tedy ani žádný jednorázový poplatek. Podívejte se na tabulku volání z turisticky nejnavštěvovanějších zemí:

Klepněte pro větší obrázek

Cena za SMS zprávu je ve srovnání s našimi operátory vyšší, ale sazby za volání jsou bezkonkurenčně nejnižší. Podívejte se na následující srovnání roamingových sazeb českých operátorů a operátora United Mobile. Nejprve srovnání roamingovách sazeb s předplacenými kartami českých operátorů:

Klepněte pro větší obrázek 

Srovnání roamingu paušálních programů českých operátorů s operátorem United Mobile:

Klepněte pro větší obrázek

Ceny v tabulkách jsou uváděny s DPH. Účtuje se po celých minutách. Podrobný ceník se sazbami mezi konkrétními zeměmi najdete zde.

Poznámka: u T-Mobilu nyní platí speciální promo akce roamingového zvýhodnění Cestovatel a propojovací poplatek ve výši 34,51 Kč není účtován. Tato akce však končí již 31.3.2007 a poté bude United Mobile jediným českým operátorem, který bude nabízet příchozí hovory v zahraničí zcela zdarma.

Na doma se nevyplatí

Sazby pro zahraniční volání jsou velmi atraktivní, ale je jasné, že pro místní volání nemá příliš smysl předplacenku United Mobile používat. Volali byste za jedenáct korun. Dále je nutné si uvědomit, že SIM karta United Mobile je SIM karta jiného, navíc mezinárodního operátora. Bude mít mezinárodní předčíslí +423 a ze SIM karet českých operátorů na ni budete volat za zvýšené sazby od 9 Kč/min do 37 Kč/min v závislosti na operátorovi a použitém tarifu.

Pokud se chystáte do zahraničí a chcete zůstat v oboustranném kontaktu s rodinou nebo firmou doma, vyplatí se vám nákup rovnou dvojice SIM karet United Mobile. Obousměrně budete volat za 11 Kč/min (po Evropě, v Austrálii nebo třeba v Číně) a příchozí hovory budou zdarma.

SIM kartu operátora United Mobile si můžete objednat na webu United Mobile (www.united-mobile.cz) nebo na zákaznické lince 222 551 045. Cena za jednu SIM kartu je 790 Kč + dobírka. SIM karta je přednabita kreditem 280 Kč.

Doplněno: platnost kreditu je doživotní. Nejste tedy nuceni kartu dobíjet, jen je nutné alespoň jednou za devět měsíců prokázat nějakou aktivitu na kartě (stačí např. prozvonit).

Podle marketingové a obchodní manažerky společnosti United Mobile, Renaty Gurellové, se nyní v Česku pracuje na vybudování obchodní sítě operátora.

O všem dokonalý přehled

Pokud si zakoupíte kartu United Mobile, zregistrujte si ji na stránkách operátora. Získáte tím přístup ke službě Můj přehled. Zde najdete podrobný výpis uskutečněných hovorů, odeslaných zpráv a s tím souvisejících poplatků. Tato služba je online aktualizovaná, takže se můžete kdykoli na internetu podívat, kolik jste doposud zaplatili za hovory a kolik vám zbývá kreditu. Kartu můžete dobít prostřednictvím platební karty na internetu.

United Mobile možná bude impulsem pro české operátory, aby dále snižovali své roamingové sazby. Pro zákazníky, kteří často cestují do zahraničí, je totiž předplacená karta operátora United Mobile jasně výhodnější a vynaložené prostředky na její nákup se rychle vrátí.

Ještě dodám, že společnost United Mobile má hlavní centrálu ve Švýcarsku a telefonní číslo SIM karet United Mobile nabízených v Česku bude po předvolbě +423 pokračovat trojčíslím 663.

Diskuze (83) Další článek: Chladná Fotografie týdne

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Mobil, Nový operátor, Mezinárodní předčíslí, Operátor, Obchodní manažer, Zahraniční volání, Unit, United, Dobírka, Nov, Dokonalý přehled, MOBI, Klasický virtuálUnikly informace o zasazení čtvrtého BioShocku. Podíváme se na Antarktidu

Unikly informace o zasazení čtvrtého BioShocku. Podíváme se na Antarktidu

Z podvodního města Rapture a přes Columbii v oblacích se přesouváme až na Antarktidu.

Radek Wunderlich
2K GamesBioshock
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

Nejlepší aplikace pro tento týden: Počasí s radarem, focení makra a zábavné programování

** V marketech najdete množství titulů, ale jak objevit ty kvalitní? ** Každý týden je vybírá Apple, ale řada z nich má i verzi pro Android. ** Výsledkem jsou kolekce těch nejlepších aplikací svého druhu.

Adam Kos
Nejlepší aplikace