USA: drama na palubě letadla

Údajný terorista měl zničit plně obsazené dopravní letadlo na cestě do Detroitu. Pomohl mu mobilní telefon, nebo byl vše úplně jinak?
Údajný terorista měl zničit plně obsazené dopravní letadlo na cestě do Detroitu. Pomohl mu mobilní telefon, nebo byl vše úplně jinak?

Mobily vypnout!

Na jednom z největších amerických letišť se připravuje k odletu plně obsazený dopravní letoun na svou cestu do vzdáleného Detroitu. Chvíli před startem jsou ještě všichni cestující požádáni, aby vypnuli všechna elektronická zařízení – a samozřejmě také své mobilní telefony. Všichni pasažéři letušky poslechnou a poslušně své mobilní miláčky vypínají. Jen jedna žena sedí se zapnutým mobilem v ruce a vůbec nic nedělá. Její soused ji upozorňuje, že by měla svůj mobilní telefon vypnou také – že všem hrozí velké riziko, když jej nechá nadále zapnutý, a že by letadlo mohlo spadnout – a snaží se jednou rukou její mobil vypnout.

Velký omyl

Žena však měla velmi špatný sluch, a proto neznámému pomocníku špatně rozuměla. Věděla však, co musí

udělat. Oznámila personálu letadla, že její soused je terorista: prý jí řekl, že jejich letadlo spadne a nikdo nepřežije. Letušky tuto zlou zprávu ihned sdělili kapitánu letadla, který v posledním okamžiku přerušil start a s celým letadlem zaroloval zpět na stojánku, kde domnělého teroristu předal letištní polici.

Rozuzlení

Při výslechu se podařilo zjistit, že seriózní obchodník ve skutečnosti teroristou opravdu nebyl a že se stal obětí velkého omylu. Letecká společnost se mu omluvila a jako satisfakci dostal několik volných letenek na linku do Detroitu. Právníci letecké společnosti dále zvažují, zda na ženu podají žalobu o náhradu škody, kterou svým planým poplachem letecké společnosti způsobila.
Diskuze (3) Další článek: Paegas Partner: jeden z nejlepších tarifů Paegasu

Témata článku: , , Drama, DRAM, Let, Velké riziko, Pasažéři, Dopravní letadlo