Ušetřete s ICQ klientem za GPRS přenosy

Přehled článků uplynulého týdne: Vytváříme wapové stránky - Recenze Sagemu my X-3d: GPRS za směšný peníz - Vyšší sazba DPH zdraží volání a internet - Recenze kapesního počítače iPAQ 5450 - Eurotel spustil registr zmeškaných hovorů - a další zajímavé články.

Soutěž: hlasujte o nejlepší mobil a vyhrajte víkend v Paříži!
Odstartoval již třetí ročník soutěže Nejlepší mobil, tentokrát s číslovkou 2003. Hlasujte pro nejlepší mobily ve třech kategoriích a vyhrajte zájezd do Paříže, Nokii 3650, Siemens S55, Nokii 3510i a další ceny.
Petr Broža, 10.5.2003


Neděle

Megarecenze Sony Ericssonu T610: královské reggae!
Konečně jsme se dočkali. Sony Ericsson T610 přichází, aby nahradil stárnoucí T68i. Do boje nastupuje s novou koncepcí ovládání, s pořádnou porcí výbavy a příznivou cenou. Vše nasvědčuje tomu, že stojíme tváří v tvář novému králi. Zaslouží si T610 post nejvyšší?
1.6.2003, Tomáš Votruba

Zbrusu nová databáze mobilů na MobilManii!
Dnes na MobilManii spouštíme v pilotním provozu novou databázi, ve které najdete podrobný přehled parametrů a cen mobilních telefonů na českém trhu. Trvalo to dlouho, ale věříme, že výsledek stojí za to.
1.6.2003, Marek Lutonský

Sobota

Eurotel bude mít placené textovky z webu
Od pondělka si budete moci poslat z webu Eurotelu placené textové zprávy do všech mobilních sítí v Česku. Oproti současnému řešení to přináší pár výhod. Jak to bude fungovat? Čtěte!
31.5.2003, Petr Broža

Hlasová schránka: žrout peněz, nebo praktická věc? (diskuse)
V poslední době zájem o hlasové schránky klesá, lidé nechtějí platit za volání do schránky ani za vyzvedávání vzkazů. Vy snad hlasovou schránku využíváte? Máte s touto službou nějaké zkušenosti?
31.5.2003, Tomáš Votruba

Pátek

Eurotel spustil registr zmeškaných hovorů
Stejně jako T-Mobile i Eurotel nabízí službu „registr zmeškaných hovorů“. Ta zaznamenává čísla lidí, kteří vám volali v době nedostupnosti. Jedná se o zajímavou alternativu hlasové schránky.
30.5.2003, tisková zpráva

Přehled mobilů s MP3 a rádiem
Hudba je všude kolem nás. K jejímu poslechu dávno nepotřebujeme samostatné rádio či walkman. V současné době postačí patřičně vybavený telefon. Jejich přehled naleznete uvnitř článku.
30.5.2003, Pavel Nič

T-Mobile: od června levnější volání v Chorvatsku a další novinky
Služba Moje Info nyní ještě lepší - Noví partneři pro GPRS roaming - Výrazné cenové zvýhodnění pro návštěvníky Chorvatska - Nejbližší taxi vám přivolá Navigator - Java hry už i pro Siemensy řady 55.
30.5.2003, tisková zpráva

Zdražení telefonních služeb možná nebude tak drastické
Od nového roku budou v souvislosti se změnou DPH zdraženy telekomunikační služby. Poslanci však v průběhu týdne schválili novelu telekomunikačního zákona, který počítá s vytvořením podmínek pro zdravé konkurenční prostředí trhu.
30.5.2003, Libor Zezulka

Slovenský Eurotel spustil Wi-Fi a nabízí dva měsíce zdarma
(SK) Generální ředitel slovenského Eurotelu Robert Chvátal do jisté míry přiznal, že jde o záležitost image. Nabídka je však lákavá, první dva měsíce je služba zdarma.
30.5.2003, časopis Živě

Čtvrtek

Zkušenosti: jak funguje datový roaming v Německu
Protože jsem právě strávil krátkou dovolenou v Německu, rozhodl jsem se publikovat svoje zkušenosti s datovým GPRS a HSCSD roamingem všech našich operátorů. Chcete vědět, jak se lze připojit v roamingu na internet?
29.5.2003, Petr Broža

Nokia HDW-2: elegantní Bluetooth sluchátko (zkušenosti)
Bezdrátové sluchátko Nokia HDW-2 je v nabídce finského výrobce již několik měsíců. Tvarově vypadá velmi vkusně a konzervativně. Vyzkoušeli jsme jej a přinášíme vám naše první dojmy.
29.5.2003, Jan Čepelák

Microsoft šlape na paty Symbianu
Symbian je nejvíce používaný operační systém pro chytré telefony. Na paty mu však začíná nebezpečně šlapat Microsoft. Americký gigant hlásí v segmentu chytrých telefonů jeden úspěch za druhým.
29.5.2003, Libor Zezulka

Středa

Návod: vytváříme wapové stránky
Počet wapových služeb neustále roste. Možná i vy přemýšlíte nad vytvořením své vlastní wapové prezentace, ale nevíte, jak na to. Máme pro vás rozsáhlý článek, který vám tuto problematiku přiblíží.
28.5.2003, Václav Kadlec

Nové (r)evoluční kapesní počítače Sony z řady Clié
(SK) Společnost Sony představila nové modely Clié běžící na Palm OS. Od těchto modelů se očekává spousta revolučních novinek. Největší konkurenční boj bude sveden s nedávno představeným Palmem Tungsten C.
28.5.2003, Juraj Hudec

Haló, volám z fotoaparátu!
Není to dávno, co jsme četli první recenze mobilních telefonů se zabudovanými fotoaparáty a váhavě akceptovali nepříliš vysoké rozlišení v desetinách megapixelu. Svítá se na lepší časy?
28.5.2003, časopis Živě

Úterý

Král je mrtev, ať žije král: iPAQ 5450 (recenze)
iPAQ 5450 je v současné době nejvybavenějším kapesním počítačem na platformě Pocket PC. Vedle špičkového technologického základu disponuje několika finesami, které bychom u konkurence hledali marně.
27.5.2003, Jiří Kuruc

Ušetřete s ICQ klientem a GPRS přenosy
Seznamte se s nejnovějšími javovými ICQ klienty. Víte, na kterých mobilech můžete používat ICQ přes GPRS? Poradíme vám, kolik můžete u jednotlivých operátorů ušetřit třeba za SMS zprávy.
27.5.2003, Martin Selzer

Přizpůsobte si svůj telefon: skiny pro Nokie 7650/3650
(SK) Chtěli byste si změnit vzhled uživatelského prostředí vašeho mobilu Nokia 7650 či 3650? Aplikace Trigenix 2.0 nabízí nespočet skinů na pozadí nejen s erotickou tématikou.
27.5.2003, Juraj Hudec

Co je za dveřmi mobilní komunikace?
(SK) Zdá sa, že rok 2003 bude mezníkem spuštění sítí 3G, UMTS a CDMA2000 (americká varianta 3G). Tyto technologie ještě nevstoupily na scénu a za dveřmi už čeká nástupce v podobě sítě 3,5 G (HSDPA).
27.5.2003, časopis Živě

Pondělí

Vyšší sazba DPH zdraží volání a internet
Novela zákona o DPH schválená poslaneckou sněmovnou počítá s přeřazením desítek položek zboží a služeb z 5procentní do 22procentní sazby daně. Co to pro nás znamená? Jak se k situaci postaví mobilní operátoři?
26.5.2003, Libor Zezulka

Recenze Sagemu my X-3d: GPRS za směšný peníz
Testovací procedurou prošel nejnovější Sagem s IrDA portem a GPRS, který zastupuje třídu low-end v portfoliu francouzského výrobce. Výsledkem je levný mobil s přiměřenou nabídkou funkcí a zajímavým vzhledem.
26.5.2003, Marek Turoň

Jak ovládat svůj mobil z počítače
Jednoduchý program pro Nokie 7650/3650 a Sony Ericsson P800 umožňuje kompletní správu mobilu přes monitor a klávesnici vašeho PC. K čemu lze aplikaci využít? To se dozvíte po přečtení tohoto článku.
26.5.2003, Tomáš Votruba

Nová válka v Iráku - souboj mobilních technologií
Jedním z mála bílých míst na mapě mobilních telefonních sítí současnosti zůstavá Irák. Stát to paradoxně na ropu bohatý, ale autokratickým husajnovým režimem vydrancovaný.
26.5.2003, časopis Živě

Váš názor Další článek: Sony Ericsson T610 šumí, co na to T-Mobile?

Témata článku: Ostatní, Nokia 7650, Siemens S55, Sony Ericsson P800, Sony Ericsson T610, ICQ, Pře, Telekomunikační zákon, GPRS, Přenos, Současné řešení, Klient, Americká varianta