Utajená novinka iOS 14. S Apple Pay bude možné platit i pomocí QR kodů

Přestože za sebou máme velkou vývojářskou konferenci Apple WWDC, až s vydáním 2. vývojářské bety iOS 14 vyšla na povrch utajovaná novinka týkající se Apple Pay. Server 9To5Mac totiž odhalil skrytou funkci v aplikaci Wallet, která prozrazuje, že se iPhony brzy naučí platit skrze Apple Pay i pomocí QR kódů.

Klepněte pro větší obrázek
Server 9To5Mac v iOS 14 objevil funkci placení s Apple Pay pomocí QR kódů.

Jednalo by se tak o alternativu rychlých plateb vedle tradičních NFC terminálů. V cizině se QR platby hojně používají například skrze AliPay či WeChat Pay. V Česku se rychlé QR platby využívají například u čerpacích stanic díky službě MasterPass od MasterCard. V restauracích ji postupně nasazuje firma Qerko. Nyní díky podpoře QR kódů v Apple Pay by mohlo dojít ještě k širšímu rozšíření tohoto stylu platby.

Přestože je funkce QR plateb již skrytou součástí iOS 14, nebude náhodou, že by takto významnou novinku Apple na WWDC zamlčel. Služba je tedy zatím stále ve vývoji a nefunguje. Kdy ji firma hodlá veřejně spustit se tak dozvíme zřejmě až na podzim.

Váš názor Další článek: LG popsalo design modelu Velvet. Skleněná záda jsou vyrobena ze šesti vrstev

Témata článku: , , , , , , , , , Platba, Alipay, Česká republika, Novinka, Apple WWDC, MasterPass, WeChat Pay, QR platba, Kód,