Útok na konkurenci. Samsung v reklamě srovnává S21 Ultra a iPhone 12 Pro Max

Americká pobočka Samsungu po letech opět přistoupila na srovnávací televizní reklamu, které se účastní Galaxy S21 Ultra a iPhone 12 Pro Max. Dva doposud zveřejněné americké televizní spoty se opírají o fotoaparát, zejména o 108MPx fotočip a 100× Space Zoom použitý u nejnovějšího topmodelu řady Galaxy. Reklama se opírá o slogan „Upgrade vašeho telefonu by neměl být downgradem“.

V první reklamě jsou srovnávány stejné fotografie hamburgeru, který je pořízený 108MPx fotočipem Samsungu a 12MPx foťákem iPhonu. U Samsungu je detailů při přiblížení fotky více, a reklama nabádá k „upgradu na epické detaily“. Druhá reklama si bere na paškál přiblížení fotoaparátu. Zatímco maximem iPhonu je 12× digitální zoom, u Samsungu je hybridní přiblížení až stonásobné. Není tedy divu, že fotka měsíce vypadá lépe u Galaxy S21 Ultra. Reklama končí dovětkem „Upgradujte na epický zoom“.

Reklama Samsung vs. iPhone - 108 MPx:

Samsung se u reklam nemotá okolo horké kaše, ale jde pěkně rychle k jádru věci. Dosud byla zveřejněna dvě reklamní videa, a je zřejmé, že další budou brzy následovat. Ovšem ne v Evropě, protože tato forma srovnávací reklamy by dle stávajících zákonů rozhodně „neprošla“. 

Reklama Samsung vs. iPhone - Space Zoom:

Diskuze (160) Další článek: Nokia změnila značení, zbytek zůstává při starém. X20 je ambiciózní, hlavně s cenou

Témata článku: Apple, Samsung, iPhone, Galaxy, Optický zoom, Srovnání, Reklama, Fotoaparát, USA, Space Zoom, Apple iPhone 12 Pro Max, Apple iPhone 12 Pro Max 256GB, Apple iPhone 12 Pro Max 512GB, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G 256GB, Konkurence, Hamburger, Zoom, Přiblížení, Evropa


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

RECENZE: Redmi Note 10 – dobrá partie, jen nesmíte chtít telefonem taky platit

** Hezký displej, stereo redoruktory a odolnost IP53 ** Dobrá výdrž a rychlé dobíjení i spolehlivost čtečky otisků ** Vadou na kráse (a zejména funkčnosti) je chybějící NFC

Jakub Vrbacký | 32

Jakub Vrbacký
Nižší třídaRecenze
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin