UVCeed je dezinfekční systém na cesty, který jen tak neztratíte. Bude držet na zádech telefonu

Jednou z dalších novinek veletrhu CES bylo zajímavé příslušenství, a to mobilní dezinfekce UVCeed. Jedná se o doplněk na záda telefonu, který je vybaven UVC světlem, které povrch zbaví bakterií a virů, včetně COVID-19. Využíváno je světlo vlnové délky 200-320 nm, které se ve zdravotnictví běžně používá ke sterilizaci a dezinfekci. 

UVCeed však k celku přidává zajímavou nadstavbu, a to sledování postupu dezinfekce v reálném čase. Přes hledáček totiž v reálném čase vidíte, na kterých místech probíhá či již probíhala dezinfekce a také odhad, z kolika procent je sterilizace na daném místě dokončena. Jakmile telefon v hledáčku detekuje vaši kůži či domácí zvířata, která by se UVC světlu vystavovat neměla, sterilizace se automaticky pozastaví.

Příslušenství UVCeed má tloušťku 7mm a váží 25 gramů. Součástí krabičky je vlastní baterie, kterou dobíjíte přes USB-C. Příslušenství se k iPhonům magneticky přichytí přes systém MagSafe, u ostatních telefonů bude třeba na záda nejprve přilepit magnetickou podložku, ke které se krabička přicvakne. Datum zahájení prodejů UVCeed je v tuto chvíli neznámé, očekáváme však, že výrobce zveřejní další detaily v průběhu letošního roku.

Demo mobilní dezinfekce UVCeed:

Diskuze (1) Další článek: Další robotický pomocník do domácnosti. Afra C1 vytře podlahy a sám si přivolá výtah

Témata článku: , , , , , , , Dezinfekce, Vir, Záda, Telefon, Bakterie, Světlo, Veletrh,