iOS | Opera | VPN

Už i na iOS můžete využít bezplatnou VPN. Je součástí nové verze webového prohlížeče Opera Browser

  • Opera zkompletovata dostupnost bezplatné VPN na všech platformách
  • K Mac, Windows, Linuxu a Androidu se přidává i iOS
  • Základní VPN je zdarma, pokročilé volby jsou za příplatek

Opera ve své nejnovější verzi internetového prohlížeče Opera Browser pro iOS přidala bezplatnou vestavěnou VPN. Stejnou funkci už dříve dostal prohlížeč u systémů Mac, Windows, Linux i Android, a čerstvě se k tomu přidává i operační systém, který běží v iPhonech. 

Samotný VPN je užitečná z toho důvodu, že dokáže udržet vaši online identitu v bezpečí a vaši aktivitu skryje před ostatními. Ať už jste na domácí nebo na veřejné Wi-Fi síti, hackeři mohou zachytit a odposlechnout vaše citlivé informace, např. hesla, osobní údaje nebo čísla platebních karet, a ty následně zneužít. Vaši aktivitu může dokonce monitorovat i poskytovatel internetových služeb, což může být výrazný zásah do vašeho soukromí. 

Klepněte pro větší obrázek
Opera v iOS už obsahuje i bezplatnou VPN. Vybrat můžete ze tří regionů, maskování za IP adresy konkrétních států jsou za příplatek

VPN jsou tedy důležitým doplňkem, nejen na desktopu, ale také na mobilních systémech. Mimo bezpečnějšího vystupování na internetu můžete díky VPN zmást třeba aplikační obchody, které mohou určité hry a aplikace (či jejich betaverze) nabízet jen ve vybraných státech. Jenže ve většině případů se jedná o placené služby. A pokud jsou bezplatné, musíte počítat s omezenými možnostmi IP adres států či regionů, za které se můžete maskovat, či s omezením maximálního času se zapnutou VPN, větším počtem reklam, apod.

Bezplatná VPN doplňuje bohatý balíček doplňkových služeb, mezi nimiž najdeme např. vestavěný blokátor reklam, ochranu proti sledovacím cookies a kryptojackingu či integrovanou peněženku pro kryptoměny. Někoho mohou od využívání prohlížeče odradit reklamy, ty jsou však součástí bloku „Zprávy“. Pokud si je vypnete, výrazně si je omezíte.

Opera u iOS dostala bezplatnou VPN:

A jak si bezplatnou VPN aktivovat v iOS? Podobně jako na Androidu. Stačí z App Storu stáhnout prohlížeč Opera. V Nastavení následně najdete položku VPN. Stačí ji povolit a pro další nastavení rozkliknout. V rámci bezplatné verze můžete zvolit své „virtuální umístění“ v Evropě, Americe nebo v Asii. Pokud budete potřebovat výběr přesného státu, automatické spouštění, protokol VPN a další podrobnější nastavení, budete si muset aktivovat předplatné Pro VPN, které stojí 230 Kč měsíčně, resp. 1 400 Kč na rok.

Opera svou VPN na iOS zapíná postupně v rámci programu Early Acess, takže si na dostupnost funkce můžete u vašeho zařízení s iOS počkat až několik týdnů.

Diskuze (17) Další článek: Komerční banka má novou aplikaci KB+ a časem na ni převede každého. Vyzkoušet ji můžete hned

Témata článku: Apple, , , , , , , , , , , Evropa, Amerika, MAC, ACES, App Store, Asie, Nová verze, Opera Browser,